Jarní úklid v lednici – jak správně skladovat potraviny?

Na talíři / 30.3.2015

Podle odborníků má v chladničce každá potravina své správné místo. Pusťte se s námi do generálního úklidu lednice, a udržte tak vaše potraviny déle čerstvé.

Respektujte jednotlivé zóny

Tip! Zápach v lednici pomáhá regulovat malý talířek s rozkrojeným jablkem, citronem nebo vysypaným kypřícím práškem.

Je potřeba si uvědomit, že ačkoliv máme chladničku nastavenou na určitou teplotu, v jednotlivých částech se její výše liší. Studený vzduch klesá směrem dolů, nejchladněji tedy bude ve spodní polici. O něco vyšší teplota se naopak drží ve speciálních boxech na zeleninu a ovoce, které bývají na dně lednice, a nejteplejší oblast najdeme ve dvířkách.

Polotovary a již zpracované jídlo umístěte nahoru. Zdroj: NatalieMaynor/ foter.com

Polotovary a již zpracované jídlo umístěte nahoru. Zdroj: foter.com, NatalieMaynor

[badlist]Co nemusíte skladovat v lednici:

  • hořčice, kečupy a paštiky
  • džemy
  • konzervované ovoce, okurky a další zeleninu
  • rybí konzervy
  • čerstvý česnek, cibuli a brambory
  • banány, švestky, rajčata, meruňky

[/badlist]

První zóna – již zpracovaná jídla

Pokud uchováváte již jednou uvařená jídla či pomazánky, uložte je do horní police. Snažte se je však spotřebovat do 24, maximálně 48 hodin, neboť rychle podléhají zkáze. V této části lednice uskladňujte také sýry, které nechte před podáváním asi hodinu odležet při pokojové teplotě, aby se rozvinula jejich chuť.

Druhá zóna – mléčné výrobky

Do střední části chladničky umístěte jogurty, smetany, tvarohy a máslo. Optimální teplota zajistí jejich čerstvost, ale nezkazí jejich charakteristickou chuť, o kterou přichází při příliš nízkých teplotách.

Třetí zóna – maso

Do nejnižší police uložte čerstvé maso a ryby. Tyto potraviny jsou náchylné k přemnožení mikroorganismů a jiným škodlivým procesům, prospěje jim tedy nejchladnější ze zón.

Maso skladujte nejlépe v nejchladnější části lednice. Zdroj: Photl.com

Maso skladujte nejlépe v nejchladnější části lednice. Zdroj: Photl.com

Boxy na zeleninu a police ve dvířkách

Tip! Čas od času potraviny v lednici protřiďte a prošlé vyhoďte. Vnitřek lednice vytřete vodou s kapkou octa a nezapomeňte ani na dveře a těsnění.

Boxy vespod lednice jsou upravené přímo pro skladování ovoce a zeleniny. Je zde udržována optimální vlhkost, před uložením bychom však zeleninu a ovoce neměli omývat. Ve dveřích skladujte vejce, dresinky, případně nápoje či alkohol. Pozor na rychle se kazící potraviny, teplota je zde o několik stupňů vyšší než přímo v prostorách lednice.

Zdroj perexové fotografie: foter.com, Eloïse L

Adéla Svobodová

Adéla Svobodová

Vaření i psaní jsou společně se sportem jedny z mých nejoblíbenějších způsobů seberealizace. A protože se řídím heslem "Dělej víc věcí, které tě dělají šťastnou!", stala jsem se součástí tohoto portálu. Vždy budu ráda za Vaše komentáře, připomínky či nápady.

Zanechte komentář