Vyrazte do San Franciska s British Airways

Cestování / 29.3.2015

Láká vás Amerika? V tom případě využijte nabídky British Airways a vydejte se vstříc Spojeným státům americkým!

S příchodem jara přihází čas plánování dovolených a výletů do zahraničí. Pokud stále váháte, kam v letošním roce zamířit, nechte se inspirovat tipy největší britské letecké společnosti, která nově vysílá lety na lince z Prahy do San Franciska s přestupem v Londýně. Jestliže se vám nechce čekat až do léta, vyrazte do centra Severní Kalifornie hned. Právě v jarních měsících totiž město nabízí široké spektrum různých akcí a festivalů, mezi kterými si vybere každý.

Chuť a vůně Ameriky

Při návštěvě San Franciska byste rozhodně neměli vynechat alespoň nějaký z jarních či letních festivalů. Jedním z nich může být květnový festival dezertů, kde na vás vedle běžných lahůdek čekají i kulinářské kuriozity. Milovníci vína si přijdou na své na festivalu vína v nedaleké vinařské oblasti Napa Valley, „pivaři“ zase mohou zavítat na pivní festival.

Útěk z Alcatrazu i největší běžecký závod

Nejsou to jen festivaly, na které se v San Francisku můžete těšit. Jestliže vás fascinuje historie Alcatrazu, ve své době nejstřeženější věznice světa, v plaveckém závodě Alcatraz Challenge máte možnost poměřit své síly a vyzkoušet si, zdali by se vám podařilo z ostrova uniknout.

Alcatraz

Alcatraz – jeden ze symbolů San Franciska. Zdroj: Airside Communication s.r.o.

Pokud preferujete sport na souši, pak je pro vás maraton „Bay to Breakers“ to pravé. Jeho historie sahá až do roku 1906, kdy bylo San Francisko postiženo ničivým zemětřesením, které tehdy většinu města téměř vymazalo z mapy. Dnes se tento dvanáctikilometrový běh těší velké popularitě a v osmdesátých letech byl dokonce zapsán do Guinessovy knihy rekordů jako největší běžecký závod na světě. Tradiční běh je doprovázen oslavami a průvodem a řada závodníků soutěží často v celkem originálních kostýmech

Tradiční tvář San Franciska

San Francisko má co nabídnout v každém období. Mezi nepřeberným množstvím památek a atrakcí byste v žádném případě neměli vynechat ikonický Golden Gate Bridge, symbol města, a také jeden z největších visutých mostů na světě. Za zmínku také stojí čínská čtvrť, již zmíněný Alcatraz či jízda proslulou historickou tramvají. Před ruchem velkoměsta se můžete schovat v Golden Gate parku, kde můžete načerpat energii třeba v japonské čajové zahradě nebo Shakespearově zahradě.

Golden Gate Park

Po náročném dni můžete načerpat energii například v japonské zahradě. Zdroj: Airside Communication s.r.o.

Zážitkem bude bezpochyby i samotný let největším dopravním letadlem současnosti – Airbusem A380. Využijte tedy jedinečné nabídky a vydejte se za poznáním za velkou louži. Rozhodně nebudete litovat.

Zdroj perexové fotografie: foter.com, Schlüsselbein2007

Michal Voráček

Michal Voráček

Student žurnalistiky s hlubokým zájmem o historii, cizí jazyky a společenské vědy, vášnivý cestovatel, milovník umění, dobrého vína a čokolády ve všech podobách.

Zanechte komentář