Avon Nailpolish

Elegantní růžová? Ano, prosím

Krása a móda / 21.4.2015

Hledáte jarní, ale přesto elegantní lak, kterým byste učinily své nehty neodolatelné? Máme pro vás tip.

Katalogová kosmetika bývá předmětem sporů. Někteří se jí nebrání, jiným se vyloženě příčí. My jsme neváhaly a vyzkoušely jeden z laků na nehty právě katalogové kosmetiky – Avon.

Jak ho můžete získat?

Nejdříve zjistěte, zdali nemáte v okolí tzv. Avon Lady. U těch si můžete prohlédnout nejnovější katalog a výrobky objednat, případně vyzkoušejte stránky www.parfums.cz.

Avon Nailpolish Cotton Candy

Lak obdržíte v černé papírové krabičce, na které si již můžete zkontrolovat, zdali vám přišel ten správný odstín. Zdroj: vlastní fotografie redaktorky

Lak, který jsme testovaly, je ze základní řady Nailwear pro+. V nabídce Avonu naleznete ještě řadu Gel Finish, která by měla vytvořit na přírodních nehtech efekt gelové manikúry.

Odstín Cotton Candy je krásná, čistá a jemná růžová. Je to barva, se kterou nešlápnete vedle.

Lahvička laku je typická pro laky od Avonu. Hranatá a čistá. Tato má na sobě dokonce jarní motiv ve formě květin. Štěteček, který je v tomto případě rovný a naprosto klasický, by mohl být pro většinu spíše negativem. Neumí tak precizně vykreslit oblouček nehtového lůžka jako štěteček, který má kupříkladu Rimmel nebo Catrice a který je širší právě na toto vykreslování. S tímhle rovným si budete muset pohrát a určitě to chce více trpělivosti.

Jaké vlastnosti má ale lak samotný?

Lak na nehtech

Lak vypadá na nehtech opravdu dobře. Zdroj: vlastní fotografie redaktorky

Krytí není rozhodně stoprocentní. Lak není krémový, čili tuto vlastnost u něj ani nelze očekávat. Plného krytí dosáhnete po třech vrstvách. Při dvou uvidíte ještě mírné pruhování. To mu ale neubírá na originalitě barvy, které docílíte i se dvěma vrstvami.

Výdrž laku je průměrná. Při lakování base coat – dvě vrstvy laku a top coat – vydržel bez jakéhokoli poškození zhruba dva dny. Třetí den se jemně olupovaly špičky nebo se objevily uštípnuté kousky na rozích nehtu. Ani v této kategorii zcela nepohořel. Zařadil se k lakům s průměrnou výdrží, kterých je většina.

Odlakování je naprosto jednoduché. Jelikož v sobě nemá žádný shimmer, třpytky ani jiné efektové prvky, lze si vybrat jakýkoli bezacetonový odlakovač, vatový tamponek a snadno ho odlakovat.

Avon lak na nehtech

Odoláte jarní růžové? Zdroj: vlastní fotografie redaktorky

Jak se vám líbí něžná jarní růžová? Vyzkoušíte ji? 

Zdroj perexové fotografie: vlastní fotografie redaktorky

Andrea Mikolášová

Andrea Mikolášová

Ráda zkouším nové kosmetické produkty a sleduji trendy z oblasti vizážistiky. Kontakt: andymikol9@gmail.com

Zanechte komentář