Schalke zavařilo Realu, Chelsea nezvládla odvetu s Paris Saint-Germain

Sport / 13.3.2015

Odvetné zápasy osmifinále Ligy mistrů byly k vidění toto úterý a středu. Diváci se rozhodně nenudili a dohromady mohli vidět dvacet dva branek.

V úterý nastoupila Vaclíkova Basilej na hřišti Porta a toto utkání bylo pro českého reprezentanta také poslední v letošním ročníku Ligy mistrů. Porto si se švýcarským týmem lehce poradilo a zvítězilo 4:0. Real Madrid v úvodním utkání zvítězil na hřišti Schalke 04 2:0, ale německý celek předvedl v Madridu nevídaný výkon a nechybělo málo, aby Real vyřadil. I přes výhru 4:3 se mu to ale nepodařilo.

Ve středu hostil Bayern Mnichov na svém hřišti Šachtar Doněck. V tomto utkání předvedl Bayern svoji ofenzivní sílu a nadělil Šachtaru sedm gólů. Druhé středeční utkání mezi Chelsea a PSG velmi ovlivnil výkon rozhodčího, který několikrát předvedl naprosto mylné rozhodnutí. I přes to, že Pařížané hráli většinu utkání v deseti, dokázali dvakrát vyrovnat a po výsledku 2:2 postoupili do čtvrtfinále.

Vaclík vyřazení nezabránil

Hráči Porta byli v utkání aktivnější a nebezpečnější od samého začátku. Ve 14. minutě měli domácí výhodu přímého kopu z velmi dobré vzdálenosti a Brahimi nedal Vaclíkovi sebemenší šanci. Porto i po vstřelené brance pokračovalo ve výborném výkonu a kontrolovalo hru. V 1. poločase sice diváci další branku neviděli, ale ihned po změně stran zvýšil na 2:0 Herrera. Poté, co Casemiro zvýšil na rozdíl tří branek, bylo o postupujícím rozhodnuto. Basilej se během utkání nedokázala nadechnout k většímu tlaku a nakonec prohrála 4:0, když se ještě v 76. minutě prosadil Aboubakar.

Hráči Porta si s Basilejí bez problémů poradili. Zdroj: Wikimedia Commons, Clément Bucco-Lechat

Hráči Porta si s Basilejí bez problémů poradili. Zdroj: Wikimedia Commons, Clément Bucco-Lechat

Schalke bylo blízko senzaci

Před odvetou málokdo pochyboval o postupu Realu, nicméně Schalke ukázalo, že se s ním musí v budoucnu počítat. Hosty poslal do vedení po dvaceti minutách hry Fuchs a domácí Real rázem znejistěl. Ronaldo sice dokázal najít odpověď a vyrovnat na 1:1, ale Schalke bylo nadále lepším týmem. Huntelaar nejprve trefil břevno Casillasovy brány, zanedlouho už se ale radoval z vedoucí branky. Byl to ale opět Ronaldo, kdo ve 45. minutě skóroval a poslal týmy do kabin za vyrovnaného stavu.

Když se po změně stran prosadil Benzema, zdálo se, že si Real postup přeci jen pohlídá, nicméně o čtyři minuty později vyrovnal Sane. V 84. minutě poslal Schalke do vedení Huntelaar a hostům opět chyběl jediný gól. K tomu byl nesmírně blízko Höwedes, ale Casillas jeho šanci dokázal zneškodnit. Real Madrid tak nakonec uhájil postupový výsledek a postoupil do čtvrtfinále.

Chelsea odvetu nezvládla

Hrdinou PSG se stal kapitán Thiago Silva. Zdroj: Wikimedia Commons, Cropbot

Druhý zápas mezi Chelsea a PSG ovlivnil moment z 31. minuty, kdy se ze hřiště pakoval Ibrahimović po diskutabilním zákroku na Oscara. Nejednalo se ale o jediné pochybení nizozemského sudího Kuiperse. Místo toho, aby se Chelsea proti deseti aktivně hrnula do útoku, tak pouze vyčkávala a zaměřovala se na defenzívu. Pařížané byli tak i v oslabení lepším a nebezpečnějším týmem. V 58. minutě dokonce Cavani překonal Courtoise, jeho střela ale skončila pouze na tyči.

Cahill sice poslal Blues v 81. minutě do vedení, ale o pět minut později srovnal na 1:1 bývalý hráč Chelsea David Luiz. Tento výsledek znamenal prodloužení, ve kterém nešťastně zahrál rukou Silva a Hazard poslal z penalty domácí znovu do vedení. Jenže hosté se znovu vzchopili a právě Thiago Silva po rohovém kopu vyrovnal a poslal svůj tým do další fáze vyřazovací soutěže.

Bayern deklasoval Šachtar

V Mnichově bylo prakticky rozhodnuto už ve 4. minutě, kdy domácí po proměněné penaltě Müllera vedli 1:0. Hosté navíc dohrávali v deseti. Bayern utkání kontroloval a hostující obrana musela být stále ve střehu. Druhou branku ale domácí přidali až ve 34. minutě, kdy se prosadil Boateng. Druhý poločas měl pak jednoznačný průběh. Domácí tým nastřílel svému soupeři dalších pět gólů a v poklidu si pohlídal postup do dalšího kola.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons, Stobkcuf