Křest CD Tanečnice

OBRAZEM: Experiment s psychedelic-synth hudbou? Proč ne.

Hudba Kultura / 29.4.2015

Radek Masařík začal trochu experimentovat s psychadelic-synth hudbou a jak mu to jde, jsme se mohli přesvědčit na křtu jeho třetího alba Tanečnice.

Osobně jsem byl osloven, abych se stavil na křest placky mého kamaráda, se kterým se znám od loňska díky jamíkům, které pořádal v průběhu letních prázdnin ve vinárně Živo u Palečka, kde se konal i křest a kde jsem měl možnost si s ním v minulosti vyměnit pár taktů. Nenapadalo mě nic jiného než s sebou vzít foťák a trochu fotek a pár postřehů předat i vám.

Zhruba před půl rokem jsme s Radkem vydali také rozhovor, který můžete najít zde. Od té doby se však spousta věcí zásadně změnila.

Kmotrem desky se stal Dan Adam, obrovský obdivovatel Radka a perfektní kytarista, který ihned po křtu a odehrání všech písní z nové desky ani chvíli neváhal a chopil se svého nástroje, aby si s Radkem zahrál v jamu, jež se rozjel po koncertě. Všichni hráli na všechno, všichni zpívali, tleskali, dupali, někteří tančili, no prostě si užívali úžasné přátelské atmosféry, která se tu utvořila.

Na novém CD je k poslechu celkem 11 skladeb. Osm je nahráno klasicky v klavírní podobě a tři z nich jsou navíc jako bonus poupraveny do psychadelic-synth verze. Veškeré nápady vznikly na Smraďavce na chatě, kde tráví víkendy se svou přítelkyní a kde má klid na vymýšlení nových partů.

Placku je možno zakoupit objednávkou přes mail masmediak@gmail.com za 99Kč + poštovné. Mimochodem mi bylo prozrazeno, že Radek plánuje v případě zájmu také koncerty přímo u vás v obýváku. Stejně tak dříve vystupovala například i kapela Imodium v rámci svého bytového turné. Proto neváhejte a zkuste ho na tomto mailu kontaktovat a oslovit.

Zdroj všech fotografií: Michal Tomešek

Zdroj videa: www.youtube.com

Michal Tomešek

Michal Tomešek

Jsem tak trochu blázen do muziky, do mašin a sem tam něco i vyfotím. Momentálně pracuji na seriálu Na mašine za hudbou. Veškeré fotky z akcí jsou k dispozici: http://showie.rajce.idnes.cz/

Zanechte komentář