Příručka dámy v běhu a doktorka Nesmlouvavá vás donutí běhat, tomu věřte

Sport / 15.3.2015

Dámy, chcete začít běhat, ale stále vám v tom něco brání? Pořiďte si Příručku dámy v běhu, jediného osobního trenéra, kterého budete potřebovat.

Budu běhat. Zítra začnu běhat. Nemám si nejdřív koupit běžeckou obuv? Vlastně se mi dneska moc nechce, ale zítra, zítra začnu! Že vám tohle přijde povědomé? Stěžujete si, kde se na vás co klepe, kde byste rády shodily, ale zvednout se od televize či počítače je věc nemožná? Pořiďte si knihu Příručka dámy v běhu, kde vám doktorka Nesmlouvavá ukáže, zač je toho loket.

Slavnostně prohlašuji a uznávám…

… že jsem tlustá kráva. Ano, trochu razantní, ale hned na počátku knihy je nutné složit slib. Malý bezvýznamný slib, který vám možná vykouzlí úsměv na rtech a donutí vás začíst se do pokynů doktorky Nesmlouvavé. V opačném případě je asi zbytečné ve čtení pokračovat. Celá příručka je laděna podobným stylem a občas máte pocit, jakoby vám doktorka Nesmlouvavá mluvila z duše. Jako by věděla každou vaši slabinu a postupně se trefovala do všech věcí, které vám samotným vadí…

Příručka dámy v běhu, bezvýznamný slib

„To já vám budu šeptat do ouška ‚ty tlustá krávo!‘.“ Doktorka Nesmlouvavá.

Běhání vás obohacuje

Kniha vám jasně ukáže, proč začít. Proč je dobré běhat. A hlavně jak začít. Ona totiž opravdu není nutná žádná zdlouhavá příprava.

Copak vážně neexistuje snadnější způsob? Ne, neexistuje. Doktorka Nesmlouvavá by vám ráda připomněla, znova!, že jedinou léčbou pro smrtelně nemotivované je smířit se s faktem, že to bude drsné. Nejste vy takhle náhodou přebornice v tom, jak se vyhýbat všem životním obtížím? Zřejmě jste uvízla v rutinních představách o cvičení a hubnutí, ze kterých se nejste schopná vymanit, a nedokážete pochopit, proč vaše chabé pokusy stále nepřinášejí žádné pozoruhodné výsledky. Očekáváte, že se vám podaří zhubnout nebo dostat do kondice „tou snadnou cestou“ a pořád dokola začínáte s lekcemi pilates nebo se jednou měsíčně vypravíte do plaveckého bazénu. Přitom máte pocit, že vynakládáte dostatečné úsilí. Jenže to tak není.

Příručka dámy v běhu

Kniha je obohacena dopisy doktorce Nesmlouvavé od ostatních začínajících běžců, vzpomínkami autorky na to, jak ona sama začala běhat a jejími dalšími příběhy. Zároveň zde najdete napsané i ty nejznámější výmluvy a odpovědi na všechny otázky. Celkem je kniha rozdělena do tří částí. Autorka se zaměřuje nejen na samotný běh, ale také na jídlo a v poslední části rozebírá otázky typu: A co dál?

Příručka dámy v běhu

Běhání si lehce zamilujete.

Sedm vražedných výmluv

  1. Nemám pro běhání tu správnou stavbu těla
  2. Nenávidím běhání
  3. Ve škole mi běhání nešlo… je to taková nuda
  4. Nemám na běhání čas
  5. Musím napřed udělat tohle a támhleto
  6. Prší, je moc velká zima, je hrozná tma, děsně tam fouká
  7. Já to prostě nedokážu

Příručka dámy v běhu

Přesný plán a skvělé dodatky

Pro opravdové slimáky, jak autorka s úsměvem nazývá ty, kterým opravdu trvá odhodlat se k běhu, je připraven program šesti kroků a přesný tréninkový plán, jak začít běhat. Vše je zde popsáno krok a za krokem a hlavně zdůvodněno. Díky tomu víte, proč to děláte a můžete pomalu ale jistě sledovat své pokroky. V knize najdete dvě zlatá pravidla, dietní sebeklamy, desetikilometrový tréninkový plán doktorky Nesmlouvavé  a mnoho dalšího.

Klíčové pro vaše hubnutí je běhání, nikoli jídlo.

Navrch v propracovanosti dávají knize dodatky, které ocení opravdu každý. Dozvíte se tak vtipnou formou o zdraví a bezpečnosti, najdete zde zajímavé internetové odkazy, můžete si vést vlastní běžecký deník a v neposlední řadě můžete získat inspiraci v podobě běžeckého playlistu doktorky Nesmlouvavé.

životní moudro, Příručka dámy v běhu

Je na čase začít!

Poradí jak na běh a hlavně? Donutí vás!

Kniha je určena začátečnicím i zkušeným běžkyním, jelikož přináší spoustu chytrých rad a návodů, jak začít či jak si běhání zpestřit. Já jsem s doktorkou Nesmlouvavou bojovala a dlouho mi trvalo zvednout se a vyrazit. Díky této knize jsem to překonala a jednoho večera vyrazila. Pokud patříte tedy i vy, naše čtenářky, mezi stálé odkladače a zároveň malé fňukálky nad tím, jak vypadáte, Příručku dámy v běhu jedině doporučuji. Navíc zaručeně pobaví!

Příručka dámy v běhuPŘÍRUČKA DÁMY V BĚHU

Autor: Ruth Fieldová

Nakladatelství: JOTA s.r.o, 2012

Počet stran: 248; cena: 214 Kč

Žánr: populárně naučná

Více informací naleznete na stránkách nakladatele.

Zdroj všech fotografií: Martina Baierová, Generace 21

Martina Baierová

Martina Baierová

Editorka sekce Cestování a šéfredaktorka portálu, která se snaží jít vždy za svým snem. A hlavně se nevzdávat, že jo.

Zanechte komentář