bk mladá boleslav, play off, extraliga 2014/2015

Do play-off jdou Boleslav s Pardubicemi

Sport / 10.3.2015

Autor:

Minulý týden patřil předkolu play-off nejvyšší hokejové soutěže. V něm už je rozhodnuto a můžeme jít na čtvrtfinále.

V předkole se o postup utkaly čtyři týmy. Série zápasů hraná na tři vítězství skončila překvapením. Podceňovaný tým Boleslavi si poradil s Indiány z Plzně, zatímco Pardubice dokázaly přehrát Vítkovice. A to i přes to, že v prvním zápase těžce inkasovaly. Bojovný duch zvítězil.

Plzeň lituje

Plzeň byla v první sérii favorizovaným týmem. Nicméně hned první zápas hráči ztratili na domácím ledě. První třetina proběhla v nervózním oťukávání bez branek, skóre otevřel až v druhé části boleslavský Václav Kočí. Plzeň dokázala reagovat, nicméně Mladá Boleslav svůj náskok zvyšovala. Přestože v poslední třetině hráči Plzně soupeře přehráli, dokázali už jen snížit na konečných 4:5.

bk mladá boleslav, play off, extraliga 2014/2015

Dobývání plzeňské branky. Zdroj: bkboleslav.cz, Jan Pavlíček

V následujícím zápase dokázali Indiáni zvítězit 2:1 a vrátit domácím fanouškům klid. Série se posléze přesunula do Boleslavi. Mladá Boleslav se na domácím ledě ukázala jako neporazitelná. S vynikajícími fanoušky za zády zvítězili ve dvou zápasech shodným výsledkem 4:2. Klub si tak splnil sen o cestě do čtvrtfinále, ve kterém se střetne s Třincem. Necháme se překvapit, zda nováček zaskočí i vítěze základní části.

Nevyrovnané Vítkovice

V druhé sérii proti sobě nastoupily Vítkovice s Pardubicemi. Vítkovice zakončily základní část ve slušné formě, zejména střelecké. To potvrdily hned v prvním zápase, kdy na domácím ledě rozstřílely soupeře vysoko 8:2. V tu chvíli v Ostravě nikdo nepochyboval, že domácí klub postoupí. Pro hráče Pardubic to byla ledová sprcha. Aby dokázali sérii alespoň zdramatizovat, museli do druhého utkání dát všechno.

bk mladá boleslav, play off, extraliga 2014/2015

Vítkovice v prohraném boji. Zdroj: hc-vitkovice.cz, Petr Beneš

A podařilo se. V utkání plném vyloučení se hostům podařilo zvítězit 2:4 a vyrovnat stav série. Po přesunu do Pardubic tak byla psychologická výhoda na straně domácích hráčů. U Vítkovic se projevila nevyrovnanost ve výkonu. Ačkoliv první zápas s přehledem vyhráli a druhý byl velmi vyrovnaný, na ledě Pardubic byli hráči jak vyměnění. Třetí zápas série Pardubice vyhrály 6:3 a postup do čtvrtfinále si zajistily výsledkem 5:0. Vítkovice jako by se zlomily a sérii vzdaly. Pardubičtí se tak utkají s Litvínovem.

Takové už je ale play-off. Hraje se do vyčerpání a více než kdy jindy je zapotřebí maximální nasazení. Máte svůj oblíbený tým? Sledujte jeho pokrok ve vyřazovací části s námi.

Zdroj perexové fotografie: bkboleslav.cz, autor Jan Pavlíček

Jan Markel

Jan Markel

Chronický ironman s touhou posouvat hranice snění i bdění, fyzických i psychických sil, zarputilý optimista, který věří, že když něco děláte dostatečně dlouho a intenzivně, tak zblbnete, pardon, naučíte se to alespoň na průměrné úrovni. Věří, že lze dokázat cokoliv a s oblibou to dokazuje. Je velmi ješitný, proto často googlí sám sebe. K smrti rád vyplňuje profily nudnými informacemi.

Zanechte komentář