Pastva pro oči jménem Dubai Miracle Garden

Cestování / 1.4.2015

V největší květinové zahradě světa Dubai Miracle Garden kvete 45 milionů květin všech barev.  

Dubaj neustále udivuje lidi po celém světě svými velkolepými projekty. K nepřebernému množství originálních staveb a atrakcí, kterými se může město chlubit, patří i Miracle Garden, tedy zázračná zahrada. A můžete si být jistí, že zázračná skutečně je!

Dubaj

Dubaj je městem neomezených možností. Zdroj: foter.com, slp07

Miracle Garden v Dubaji otevřela své brány symbolicky na svátek svatého Valentýna v roce 2013. Ještě před pár lety se v těchto místech rozprostírala nehostinná poušť, kde by jen stěží mohlo něco kvést. To pro Dubaj ale nepředstavovalo žádnou překážku a díky bedlivé péči zahradníků tak vzniklo doslova umělecké dílo, které hýří desítkami barev. Na ploše větší než sedm hektarů roste neuvěřitelných pětačtyřicet milionů květin. Ty jsou umělecky naaranžované do mnoha obrazců a ornamentů, ze kterých jde často hlava kolem.

Dominantou celého areálu desetimetrová pyramida posetá květinami a obklopena dalšími šesti menšími pyramidami. Návštěvníky také přitahuje sedm oblouků ve tvaru srdce, z nichž každý představuje jeden z arabských emirátů. Najdete tu i funkční květinové hodiny, delfíny v bazénu, automobily či osmnáctimetrovou květinovou věž.

Asi není žádným překvapením, že Dubai Miracle Garden je největší květinovou zahradou na světě. Zápisem do Guinnessovy knihy rekordů si tak město na svůj účet může připsat další „nej“, které bezpochyby nebude tím posledním.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons, Tim Adams

Zdroj videa: youtube.com

Michal Voráček

Michal Voráček

Student žurnalistiky s hlubokým zájmem o historii, cizí jazyky a společenské vědy, vášnivý cestovatel, milovník umění, dobrého vína a čokolády ve všech podobách.

Zanechte komentář