Netflix v ČR? Do dvou let je tady!

Technologie / 11.3.2015

Netflix je americká internetová videopůjčovna, kterou již používá 60 milionů uživatelů skoro na celém světě. Konečně míří i do ČR a máme se tedy na co těšit. 

Historie Netflixu

Firma Netflix začínala v roce 1997 jako DVD půjčovna v Americe. Zákazníci si objednali film a na druhý den jim ho Netflix poslal poštou. Dnes už je to trochu sci-fi, ale pořád to takto někteří zákazníci dělají. Později Netflix přišel s možností přehrát si filmy přes internet. Nyní se jedná o mezinárodní firmu, která má 60 milionů zákazníků ve více než 40 zemích světa.

„V České republice začneme nabízet naše služby, máme to v plánu nejpozději během příštího roku,“ řekl HN Cliff Edwards, šéf komunikace Netflixu.

House of Cards

Netflix se proslavil taky tím, že v roce 2013 vypustil do světa seriál House of Cards. Neuvolňoval ho však po jednotlivých epizodách, ale nabídl divákům najednou celou jednu sérii. U diváků to mělo úspěch a Netflix se tohoto systému drží dál. Seriály z vlastní produkce vypouští i nadále po celých řadách. Netflix je celkově ke svým divákům vstřícný a přizpůsobuje jim svou nabídku. Sleduje, co mají diváci v oblibě a jakým způsobem sledují jednotlivé seriály. Podle těchto parametrů se následně rozhodují, jaké seriály a filmy přidají do své nabídky.

Je Netflix tak dokonalý, jak se tvrdí?

Všichni ho opěvují a čekají na něj jako na smilování. Je ale opravdu tak dokonalý? Na Netflixu si můžete pustit nespočet seriálů a filmů. To ale neznamená, že zaplatíte měsíční poplatek a můžete se podívat na jakýkoliv film, na který si vzpomenete. Netflix má některé filmy ve své nabídce jen po omezenou dobu. I tak si ale určitě přijdete na své a z velké nabídky si vyberete.

Náhled knihovny. Zdroj: svetandroida.cz

Zabiják televize?

O Netflixu se často hovoří jako o zabijákovi televize. Někteří vlastníci televizí se možná příchodu Netflixu obávají, ale spíše zbytečně. Myslím si, že pořád zůstanou lidé, kteří budou věrní klasické televizi a bude trvat několik let, než se Netflix v ČR více rozšíří. Máte jiný názor? Podělte se o něj s námi v komentářích pod článkem!

V pořadu DVTV odpovídal na otázky okolo Netflixu Miloš Čermák, šéfredaktor serveru ihned.cz. Ten uvedl: „Netflix se stane doplňkovým zdrojem pro zábavu určité části populace. Pro spoustu lidí je pohodlnější zapnout si televizi a nepřemýšlet, co si pustí. Chtějí si ji zapnout a nechat ji puštěnou na sebe.“

 

Zdroj perexové fotografie: www.svetandroida.cz

Patrik Kozlík

Patrik Kozlík

Jsem studentem žurnalistiky. Mezi moje nejhlavnější koníčky patří sport, čtení, psaní a technologie. Řídím se heslem: Dělej co tě baví a budeš nejšťastnější člověk.

Zanechte komentář