Filmový přehledník: Oscaři, Leonard Nimoy a film Bruce Willis

Film Kultura / 7.3.2015

Přinášíme vám naše měsíční shrnutí s těmi nejžhavějšími novinkami ze světa filmu. Co se stalo ve filmovém světě během krátkého února?

První takovou žhavou novinkou, která se za minulý měsíc udála, je samozřejmě předávání Oscarů pro rok 2015. Smutnou zprávou je, že zemřel nám všem známý Spock ze série Star Trek. A v neposlední řadě si něco povíme i něco o novém filmu Bruce Willise.

Zemřel Leonard Nimoy

Leonarda Nimoye zná snad každý z nás. Nemluvě o fanoušcích Star Treku, kde ztvárnil legendárního Spocka. Tento herec zemřel v 83 letech v pátek 27. února 2015 ve svém domě v Los Angeles. Podle všeho podlehl plicnímu onemocnění. 

Herec se kromě herectví věnoval i hudbě, fotografiipoezii. Zahrál si v seriálech jako jsou Columbo, Hranice nemožného či Teorie velkého třesku, kde potěšil své velké fanoušky, ústřední čtveřici vědců. Žádná z rolí ale nepředčila roli, která ho proslavila.

Předávání Oscarů

Předávání letošních Oscarů, již 87. ročník, se konalo 22. února 2015 a večerem provázel herec Neil Patrick Harris známý jako Barney ze seriálu Jak jsem poznal vaši matku. Celý ceremoniál byl bohatý na vystoupení různých hvězd, včetně úvodního pěveckého čísla. Nejvíce ocenění získal film Birdman, nicméně více o této noci roku si můžete přečíst v článku naší redaktorky Kristiny.

Bruce Willis má problém

Bruce Willis se chystá natáčet svůj další film v Clevelandu ve státě Ohio, ale jeho velké plány mají jeden podstatný problém, který zdržuje práci na filmu. Všechno se točí kolem financí, protože podle všeho nyní nejsou k dispozici finanční prostředky, aby se mohlo v natáčení pokračovat.

Filmová společnost s názvem The Greater Cleveland Film Commission vydala oficiální prohlášení, které mimo jiné tento fakt potvrzuje, ale také hlásá, že se snaží najít zbývající finanční prostředky a co nejrychleji napravit situaci. Vyhlídky jsou podle všeho optimistické a natáčení by mohlo pokračovat přibližně za dva až tři týdny.

Harrison Ford v novém filmu

Konečně je tato zpráva oficiálně potvrzena. Už je to skoro rok, co Alcon Entertainment oslovilo talentovaného herce Harrisona Forda, zda by si zahrál roli ve filmu s názvem Blade Runner 2, nicméně herec se delší dobu nevyjadřoval a až nyní známe pravdu. Ano, Harrison Ford opravdu ztvární jednu z rolí v nadcházejícím pokračování. Tato zpráva bude podle všeho potvrzena ještě na tiskové konferenci. Můžeme se tak znovu těšit na Ricka Deckarda.

Harrison Ford v původním Blade Runnerovi. Zdroj: Warner Bros.

Harrison Ford v původním Blade Runnerovi. Zdroj: Warner Bros.

Nový LEGO film má svého režiséra

Scénárista Phil Lord a režisér Chris Miller se nevrátí ke spolupráci na novém filmovém příběhu s názvem The LEGO Movie 2, ale fanoušci nemusí truchlit. Podle všeho už za tyto dva byla nalezena náhrada. Pokračování tohoto filmu bude režírovat jistý Rob Schrab, který s tímto počinem udělá svůj celovečerní režijní debut. Schrab bude pracovat dle předlohy svých kolegů Lorda a Millera, přičemž se na výrobě filmového příběhu budou podílet i Dan Lin a Roy Lee. The LEGO Movie 2 by měl vzniknout pod záštitou Warner Bros kolem roku 2017, ale vzhledem ke složitým animacím je možné, že to potrvá o něco déle.

LEGO příběh se dočká pokračování. Zdroj: Warner Bros.

LEGO příběh se dočká pokračování. Zdroj: Warner Bros.

Bude Chlapectví 2?

Film Chlapectví se prý nehodí pro pokračování, a to především proto, že Richard Linklater strávil 12 let vytvářením tohoto snímku a mimo jiné natáčel herce jednou ročně po dobu více než deseti let. Museli bychom tedy čekat dalších 12 let na pokračování? Linklater přiznal, že díky filmu Chlapectví získal nové publikum. Také tvrdí, že neměl žádnou představu o dalším podobném příběhu, ale jak se zdá, jeho myšlenkové pochody se změnily, takže ještě není nutné myšlenku druhého dílu úplně zatracovat.

Šeď v novém

Poslední takovou únorovou novinkou je to, že v pokračování 50 odstínů šedi, které je více než reálné, se neobjeví hlavní představitel Jamie Dornan, protože podle všeho jeho žena moc dobře nesnáší sexuální scény z prvního dílu. To jsou tedy změny!

Zdroj videa: youtube.com

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

Filmová fanynka, literární maniak a zcela nevinná slečna v jednom ;)

Zanechte komentář