Chelsea má první trofej. Ve finále Capital One Cupu zdolala Tottenham

Sport / 5.3.2015

Hráči londýnské Chelsea porazili Tottenham 2:0 a po osmi letech znovu vyhráli Ligový pohár. V brance Blues odchytal celé utkání Petr Čech.

Portugalský stratég José Mourinho poslal do utkání poměrně překvapivou sestavu, ve které figurovala hned pětice obránců. Naproti tomu Tottenham nastoupil v očekávané sestavě i s hvězdou posledních týdnů Harry Kanem. Po devadesáti minutách se nakonec ve Wembley radovala Chelsea, která si po návratu Josého Mourinha připsala na své konto první trofej. Tottenhamu se nepodařilo napravit vyřazení z Evropské ligy a nezbývá mu nic jiného, než se poprat o dobré umístění v anglické Premier League.

Eriksen zahrozil z přímého kopu

Harry Kane (první zleva) se narozdíl od Johna Terryho (první vpravo) prosadit nedokázal. Zdroj : Wikimedia Commons, @cfcunoffical (Chelsea Debs) London

Harry Kane (první zleva) se narozdíl od Johna Terryho (první vpravo) prosadit nedokázal. Zdroj: Wikimedia Commons, @cfcunoffical (Chelsea Debs) London

První minuty utkání patřily hráčům Blues, kteří se častěji dostávali k Llorisově brance, nicméně všechny šance skončily mimo branku Tottenhamu. V 9. minutě se naskytla první výrazná šance Kohoutům. Kane byl faulován Fàbregasem a Eriksen z přímého kopu trefil břevno Čechovy branky. Následující dvacetiminutovka výraznější šance nepřinesla. Ve 36. minutě se ke slovu opět dostal Eriksen, který zpoza obránce vystřelil, ale český reprezentant v brance Chelsea neměl s touto střelou větší problémy.

Ve 45. minutě se diváci ve Wembley dočkali první branky. Hráči Tottenhamu neuhlídali standardní situaci, při které Willian nacentroval míč do šestnáctky, ten se odrazil k volnému Terrymu, který i s pomocí teče dokázal poslat Chelsea do vedení. O dvě minuty později mohl navýšit vedení Cahill, ale Lloris jeho hlavičku skvěle zneškodnil.

Costa ztvrdil vítězství Chelsea

Diego Costa vstřelil druhý gól Chelsea. Zdroj: Wikimedia Commons, Dudek 1337

Po změně stran zahrozil nůžkami Fàbregas, ale Lloris dokázal další šanci Blues znovu zlikvidovat. V 56. minutě byl však Lloris bez šance. Diego Costa se dostal z levé strany do střelecké pozice a jeho střelu si nešťastně srazil do vlastní branky Walker. Tottenham druhá inkasovaná branka zlomila a Chelsea kontrolovala hru. Třetí branku Blues mohl přidat Hazard, ale jeho střela jen o kousek minula branku Tottenhamu. Spurs se snažili s výsledkem ještě něco udělat, jenže všechny jejich šance skončily neúspěchem.

Když v 87. minutě zabránil obrovské příležitosti na snížení Terry, bylo jasné, že z vítězství se budou radovat svěřenci Josého Mourinha. Hlavní rozhodčí utkání Antony Taylor sice nastavil čtyři minuty navrch, ty už ale na výsledku utkání nic nezměnily a John Terry mohl po osmi letech zvednout nad hlavu pohár pro vítěze anglického Ligového poháru.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons, @cfcunoffical (Chelsea Debs) London