hc kometa brno, extraliga 2014/2015

Play-off je za dveřmi, Kometa narazí na Zlín

Sport / 3.3.2015

Autor:

Základní část hokejové extraligy skončila. Poslední zápasy přinesly nejedno překvapení. Kdo se s kým utká ve vyřazovacích bojích už je definitivní.

V neděli se odehrály poslední zápasy základní hrací části hokejové extraligy. Ačkoliv některé týmy měly postup jistý a jiné zase jasno v tom, že nepostoupí, stále se hrálo o umístění. Právě tyto boje nabídly drama až do samotného závěru. Kdo se s kým utká? Kdo vybojuje šesté místo, tedy poslední pro přímý postup? Kdo nakonec bude muset projít předkolem? Odpovědi na tyto otázky jsme pro vás připravili v dnešním přehledu.

Loňské finále se nezopakuje

Zlínský zázrak se stal skutečností. PSG Zlín, o kterém se ještě v druhé polovině ligy psalo, že patrně nepostoupí do play-off vůbec, dokázalo nemožné. Obrovské zlepšení v poslední třetině základní části katapultovalo Ševce na šesté místo. Tým, který vloni získal pohár pro vítěze ligy, se tak může pokusit titul obhájit. Bude ale muset porazit brněnskou Kometu, na kterou narazí hned v prvním kole play-off. Byla to právě Kometa, která vloni podlehla Zlínu ve finále. Tato série určitě nabídne zajímavý hokej a máme se na co těšit.

Zlínští fanoušci můžou být víc než spokojení. Zdroj: Autor: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Zlínští fanoušci můžou být víc než spokojení. Zdroj: Autor: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Předkolo pro Plzeň i Vítkovice

Ještě před týdnem si na přímý postup dělaly zálusk například Vítkovice anebo HC Škoda Plzeň. Oba týmy hrají ve vyrovnané formě a předpokládalo se, že boj o šesté místo svedou právě ony. V posledních zápasech ale oba týmy zaváhaly. Plzeň dvakrát zvítězila až v prodloužení, tudíž nezískala všechny body. V posledním kole pak podlehla právě Vítkovicím. Zlín, který drží šňůru vítězství, si dokázal poradit i s vedoucím Třincem a vyfoukl oběma týmům postup doslova pod nosem. Plzeňští i Vítkovice si tak musí vybojovat postup v předkole.

play off, extraliga 2014/2015

Rozlosování letošního play-off. Zdroj: Jan Markel, Generace 21

Nejen k překvapením posledních týdnů slibuje letošní play-off zajímavou podívanou. Sledujte ho s námi.

Zdroj perexové fotografie: hc-kometa.cz, autor Ivo Dostál

Jan Markel

Jan Markel

Chronický ironman s touhou posouvat hranice snění i bdění, fyzických i psychických sil, zarputilý optimista, který věří, že když něco děláte dostatečně dlouho a intenzivně, tak zblbnete, pardon, naučíte se to alespoň na průměrné úrovni. Věří, že lze dokázat cokoliv a s oblibou to dokazuje. Je velmi ješitný, proto často googlí sám sebe. K smrti rád vyplňuje profily nudnými informacemi.

Zanechte komentář