RECENZE: 3 krémy pro suchou pleť

Krása a móda / 4.3.2015

Vybrali jsme tři produkty z péče o problematickou suchou pleť a vyzkoušeli je pro vás.

Prakticky od malička mě trápí suchá pleť. V dětství navíc doprovázená ekzémy kopřivkami. Dnes už mne vyrážky příliš netrápí, ale objevily se alergie na některé přísady kosmetických produktů, a proto je pro mě (nejen) u krémů a tělových mlék důležitá funkčnostsložení.

Rozhodla jsem se pro vás krátce zrecenzovat tři produkty od různých značek a z různých cenových kategorií.

Salcura Zeoderm

hydratační krém pro problematickou pleť

Zeoderm má máslovou konzistenci a nažloutlou barvu. Zdroj: Zuzana Marková, Generace 21

Zeoderm má máslovou konzistenci a nažloutlou barvu.
Zdroj: Zuzana Marková, Generace 21

Co říká výrobce?

Krém je určen pro závažné případy náchylnosti k ekzému, lupénce, dermatitidám, kopřivcesuché kůži. Jde o 99% přírodní produkt neobsahující steroidy.

Vyzkoušeno

Salcura Zeoderm má příjemnou máslovou konzistenci. Při otevření mě trošku zarazila nažloutlá barva, která dělá krém poněkud nevábným na pohled, a zvláštní vůně. Mně osobně je vůně příjemná, ale zřejmě to nebude šálek kávy úplně každého. Krém při nanesení na pokožku změnil barvu i konzistenci – zhutněl a zbělel. Do pokožky se musí pracněji vmasírovat a zanechává ji mastnější, ale v případě velmi vysušené pokožky je to žádoucí výsledek.

Hydratační krém Salcura Zeoderm 100 ml koupíte za 499,-.

Nivea Cocoa Indulging

vyživující tělové mléko pro suchou pokožku

Tělové mléko Nivea je lehké a hezky voní. Zdroj: Zuzana Marková, Generace 21

Tělové mléko Nivea je lehké a hezky voní.
Zdroj: Zuzana Marková, Generace 21

Co říká výrobce?

Nivea Cocoa Indulging vyživující tělové mléko působí na suchou pokožku jako přírodní zvlhčovačantioxidant. Navíc bojuje proti vráskámstriím. Kakaové máslo je přírodní antioxidant, který chrání pokožku a zároveň ji zvláčňuje, vyživuje a hydratuje. Kokosový olej předchází kožním onemocněním a zanechává pokožku zářivou a svěží.

Vyzkoušeno

Nivea již léta přináší kvalitní, příjemně vonící tělová mléka, a ani tentokrát mě nezklamala. Konzistence je sice na rozdíl od Salcura Zeoderm podstatně tekutější, o to rychleji se však  vstřebává. Ani v případě Nivey ale nemůžete ihned po namazání vklouznout do oblečení, jelikož zanechává kůži několik minut vlhkou a oblečení by se tak mohlo nepříjemně lepit na tělo.

Vyživující tělové mléko Nivea Cocoa Indulging 400 ml koupíte za 140,-.

Mixa Anti-Dryness

tělový balzám pro extra suchou pokožku

Konzistence Mixy má blíže ke krému, než k tělovému mléku. Zdroj: Zuzana Marková, Generace 21

Konzistence Mixy má blíže ke krému, než k tělovému mléku.
Zdroj: Zuzana Marková, Generace 21

Co říká výrobce?

Regenerační promašťující tělové mléko je obohacené o účinné složky poskytující hloubkovou úlevu, výživuregeneraci extrémně vysušené pokožce, která snadno popraská a bolí.

Vyzkoušeno

Mixa je již na první pohled hutnější než tělové mléko od Nivey (dokonce bych poněkud pochybovala o tom, že jde skutečně o tělové mléko). Hůře se vtírá do pokožky a v případě suché loupající se kůže může při roztírání způsobovat nepříjemné hrudkovatění, takže její použití je vhodné po případném peelingu. Bezprostředně po aplikaci zanechává kůži poměrně lepkavou. Vůně Mixy na mě působila ze všech tří produktů nejuměleji.

Tělové mléko Mixa 400 ml koupíte za 178,-

Shrnutí

Pro velmi problematickou pokožku bych určitě doporučila krém Salcura Zeoderm, který dlouhodobě hydratuje a působí proti akutním potížím. Vzhledem k jeho vyšší ceně, se ale vyplatí užívat ho v opravdu opodstatněných případech. Z kategorie lacinějších produktů, by pak u mne zvítězila Nivea Cocoa Indulging.

Napište nám do komentářů, jaké recenze by vám v sekci Krása udělaly radost.

Zdroj perexové fotografie: salcuraskincare.com, nivea.cz, mixafrancie.cz

Zuzana Marková

Zuzana Marková

Studentka se stálou snahou zjistit, kam patří. Zajímá ji móda, filmy i divadlo.

Zanechte komentář