Barcelona vyhrála v Manchesteru, Arsenal vyhořel s Monakem

Sport / 27.2.2015

Další čtyři osmifinálové zápasy Ligy mistrů se odehrály toto úterý a středu. O největší překvapení se postaralo Monako, které porazilo Arsenal.

Fanoušci a hráči Arsenalu si vstup do vyřazovací fáze Ligy mistrů představovali určitě jinak. Jenže hned v prvním osmifinálovém zápase přišel tvrdý náraz. Londýňané na domácím hřišti podlehli Monaku 1:3. V druhém středečním utkání hostil Bayer Leverkusen na svém hřišti loňského finalistu Atlético Madrid. V utkání, které řídil český sudí Petr Královec, nakonec německý celek zvítězil 1:0.

Manchester City do osmifinále nevstoupil také dobře. Barcelona především díky náskoku z prvního poločasu vyhrála v Manchesteru 2:1. Stejným výsledkem skončilo i utkání mezi Juventusem a Dortmundem. Do odvety půjde v lepší pozici vedoucí celek italské ligy Juventus Turín.

Suárez zařídil vítězství Barcelony

Luis Suárez vstřelil proti Manchesteru City dvě branky. Zdroj: commons.wikimedia.org, Dudek 1337

Luis Suárez vstřelil proti Manchesteru City dvě branky. Zdroj: Wikimedia Commons, Dudek 1337

Zřejmě nejatraktivnější osmifinálový zápas byl na programu v úterý, kdy proti sobě nastoupily týmy Manchester City a Barcelona. Anglický celek postrádal v utkání Yayu Tourého, což bylo velké oslabení. Hráči Barcelony dělali obraně Citizens problémy od samého začátku utkání. Už v 16. minutě zaváhal domácí Demichelis s Kompanym a hosty poslal do vedení Luis Suárez. Po dalších patnácti minutách se uruguayský snajpr prosadil znovu. Skvělou práci nejprve odvedl Messi, Alba následně vyslal přízemní centr a Suárez se mohl znovu radovat. Před koncem poločasu mohl náskok Barcelony zvýšit ještě Alves, ale trefil pouze břevno.

Po změně stran diváci na Etihad Stadium viděli snahu domácích o vyrovnání výsledku. Manchester City měl herní převahu, nicméně dlouho se jim nedařilo snížit. První branku domácích obstaral po sedmdesáti minutách hry Agüero. Naděje domácích na vyrovnání poté snížil Clichy, který si vykoledoval červenou kartu. Ve čtvrté minutě nastavení neproměnil Messi penaltu, a tak si Barcelona odvezla z Manchesteru výhru 2:1.

V Turíně padaly branky v prvním poločase

Domácí Juventus hostil na svém hřišti Dortmund. Už ve 13. minutě otevřel skóre zápasu Tevéz, který dorazil vyraženou střelu Moraty. Netrvalo dlouho a skóre se opět měnilo. Domácí obrana si tuto branku za rámeček určitě nedá, jelikož Reus šel po jejím zaváhání sám na Buffona, kterého technickou střelou překonal. Hosty vyrovnávací branka uklidnila, ale před koncem poločasu vrátil domácím vedení Morata. Ve 2. poločase byla Borussia mírně lepším celkem, ale vyrovnat se jí už nepodařilo. I přes porážku 1:2 má však šanci na postup do čtvrtfinále.

Monako vyloupilo Emirates Stadium

Hráči Arsenalu vstoupili do utkání aktivněji a měli více ze hry, jenže obrana knížecího klubu bránila velmi dobře. Do první velké příležitosti se dostal Giroud, ale svou hlavičku mezi tři tyče nasměrovat nedokázal. Po zbytek poločasu předváděli Kanonýři nepřesvědčivý výkon, čehož hráči Monaka využili. Ve 38. minutě šokoval fanoušky Kondogbia, který vystřelil z dálky a jeho střelu tečoval do vlastní sítě Mertesacker a Ospina neměl šanci zasáhnout.

I do 2. poločasu vstoupili lépe domácí, jenže v 52. minutě totálně propadli v obraně a hostující Berbatov po brejku zvýšil na 2:0. Od 57. minuty začal galavečer neproměněných šancí Arsenalu. Subasić nejprve pouze vyrazil střelu Sáncheze a Giroud z malého vápna přestřelil. O pár minut později navíc hosté mohli jít do třígólového vedení. Další tutovku Kanonýrů spálil Welbeck, který místo odkryté branky trefil ležícího Walcotta.

Dimitar Berbaatov se jedním gólem podílel na překvapivé výhře Monaka. Zdroj: commons.wikimedia.org, Вячеслав Евдокимов

Dimitar Berbaatov (vlevo) se jedním gólem podílel na překvapivé výhře Monaka. Zdroj: Wikimedia Commons, Вячеслав Евдокимов

Arsenal se přeci jen nakonec dočkal snížení. V první minutě nastavení napřáhl zpoza velkého vápna střídající Oxlade-Chamberlain a technickou střelou překonal Subasiće. Jenže pohroma pro Arsenal přišla ve čtvrté minutě nastavení. Hostující Silva vybídl Carrascu a ten střelou na vzdálenější tyč zpečetil výhru Monaka 3:1.

Leverkusen zdolal Atlético

Od úvodního hvizdu byl lepší domácí Bayer, který kontroloval hru a dokonce nastřelil spojnici. Tato šance zřejmě probudila hosty z Madridu, kteří zlepšili svou hru. Všechny šance hostů, ale dokázal pochytat gólman domácích Leno. Domácí šli do vedení v 57. minutě, kdy se střelou pod břevno prosadil Calhanogl. Pro hosty to byl smolný večer, jelikož český sudí Královec nejprve neuznal Torresovu branku a v 76. minutě navíc Tiago obdržel červenou kartu. Bayer Leverkusen tak porazil Atlético Madrid 1:0.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons, הגמל התימני