Vlny: studentské kino ve Scale oživuje televizi

Film / 26.2.2015

Se začátkem nového semestru přicházejí studenti Masarykovy univerzity s novým projektem studentského kina v brněnské Scale. V hlavní roli bude fenomén televize.

V minulém roce jsme vás od září do prosince pravidelně informovali o večerech studentského kina Animotéka. I pro tento semestr Masarykovy univerzity nebude studentské kino chybět. Tentokrát bude téma pro kino poněkud neobvyklé. Televize v kině. V rámci tohoto projektu uvidíme celkem deset projekcí věnovaných obsahu, který je primárně určen pro televizi. Díky tomu budeme mít možnost zhlédnout vybrané snímky v daleko větším formátu, než jsme zvyklí.

Organizátoři projektu se budou snažit ukázat, že televize není mrtvá. Ačkoli se může zdát, že v současném audiovizuálním a mediálním světě nemá už takové postavení jako dřív, jde o jedinečné médium, se kterým přichází do kontaktu každý. Televize byla, je a bude.

Na první večer projektu Vlny se můžeme těšit již 3. března ve 20:30 v brněnském kině Scala a bude příznačně zahájen zvoláním Televise bude! Uvidíme totiž stejnojmenný film režiséra Jana Bušty, který pojednává o počátcích televizního vysílání v Česku. Snímek bude speciálně pro promítání v kině obohacen o zesílený zvuk pro ještě lepší zážitek.

Na sountracku k filmu se podílela skupina Midi Lidi společně se skupinou WWW a Pavlem Fajtem.

Po projekci proběhne diskuze s režisérem Janem Buštou, kterou bude moderovat filmový teoretik a odborný asistent Ústavu filmu a audiovizuální kultury Masarykovy univerzity Radomír D. Kokeš. Večer zakončí DJ PSJ a nebude chybět ani raut.

Projekce filmu bude doplněna anglickými titulky, takže na první večer studentského kina Vlny můžete vzít i své anglicky mluvící přátele či spolužáky a společně se podívat, jak se rodila televize v hlubokém socialismu padesátých let v Československu. Určitě si tento jedinečný projekt nenechte ujít!

Více informací o projektu Vlny se můžete dozvědět na oficiálních stránkách projektu, na facebooku a na facebookové události.

Zdroj perexové fotografie: oficiální facebook

Karla Melichnová

Zanechte komentář