hc oceláři třinec, extraliga 2014/2015

O play-off je rozhodnuto, Třinec má pohár

Sport / 24.2.2015

Autor:

Ačkoliv do konce základní části extraligy zbývají ještě tři zápasy, o účastnících play-off je v podstatě rozhodnuto. Kdo bude bojovat o pohár ligy?

Přestože každý z týmů dával do boje o postup do play-off maximum, síly některým zkrátka nestačily. S myšlenkou na postup do vyřazovacích bojů se už můžou definitivně rozloučit tři týmy. Jediný otazník se vznáší nad Tygry z Liberce. Tento tým má ještě papírové naděje na to, že by mohl proklouznout do bojů o předkolo play-off. Podle bookmakerů jsou ale šance jen papírové. Necháme se překvapit. Jak bude vypadat skladba letošního play-off?

Pět jistých postupů

Účast ve vyřazovací části ligy už má jistou pět týmů. Z prvního místa postoupí Třinec. Ačkoliv favorit základní části v uplynulém týdnu zakolísal a prohrál tři zápasy v řadě, v neděli si Oceláři spravili chuť na brněnské Kometě. Vítězstvím na domácím ledě 4:1 uklidnili fanoušky a potvrdili svoji výtečnou formu. Získali také s předstihem Prezidentský pohár pro vítěze základní části ligy. S náskokem jedenácti bodů už je nemůže nikdo předstihnout. Jak se vyjádřil po zápase Lukáš Žejdl: „Na pohár sahat nebudeme. Věříme, že by nám to nepřineslo štěstí v play-off.“ Jestli měl hráč Třince pravdu, se budeme moci přesvědčit již brzy.

hc oceláři třinec, extraliga 2014/2015

V zápase Třince s Kometou nechyběly potyčky. Přesto Oceláři vyhráli s přehledem.

Jistý postup mají také týmy Litvínov, Kometa Brno, Sparta Praha a Hradec Králové. Posledně jmenovaný tým má náskok deseti bodů před zbytkem tabulky. Hráči tedy mohou slavit a začít se připravovat na náročný program play-off. Poslední místo pro přímý postup, šesté, stále čeká na to, kdo jej obsadí. Zálusk na přímý postup do play-off si dělá hned pět týmů. Jelikož přímý postup je pro hráče méně namáhavý, jde o hodně. Dá se tedy očekávat, že poslední tři zápasy základní části budou hodně vypjaté.

Smolaři sezóny

tabulka extraligy, 49. kolo

Aktuální tabulka. Zdroj: Jan Markel, Generace 21

Tři týmy už naděje na letošní play-off pohřbily. O pražské Slávii už bylo napsáno mnoho. Tým dokonce v minulém týdnu přišel o hlavního trenéra, což rozhodně nevneslo do hráčské kabiny pohodu. Definitivně ztratili šanci na postup i hráči Olomouce. Ačkoliv nováček předváděl v průběhu sezóny zajímavé výkony, nakonec bude bojovat o udržení v lize. Stejně jako Karlovy Vary. Hráči Energie nezastírali své zklamání poté, co je na domácím ledě porazilo PSG Zlín na samostatné nájezdy 3:4.

Právě PSG strávilo většinu sezóny na dně tabulky, ale v poslední třetině základní části předvedlo skvělý comeback. Zaslouženě teď hráči Zlína bojují o přímý postup a s jistotou můžeme říci, že v nejhorším budou hrát předkolo play-off. Tak už to ale v hokeji chodí. Jednou jsi dole, jednou nahoře. Na zahájení play-off se můžeme těšit už za týden. Sledujte ho s námi!

Zdroj fotografií: hcocelari.cz, autor Marian Ježowicz

Jan Markel

Jan Markel

Chronický ironman s touhou posouvat hranice snění i bdění, fyzických i psychických sil, zarputilý optimista, který věří, že když něco děláte dostatečně dlouho a intenzivně, tak zblbnete, pardon, naučíte se to alespoň na průměrné úrovni. Věří, že lze dokázat cokoliv a s oblibou to dokazuje. Je velmi ješitný, proto často googlí sám sebe. K smrti rád vyplňuje profily nudnými informacemi.

Zanechte komentář