učení

Jak jsem přežila své první zkouškové

V obraze / 29.1.2013

 … aneb mnoho povyku pro nic?! Jak proběhlo zkouškové očima studentky prvního ročníku? 

Jako jedné z mnoha prváků se mi nástupem na VŠ změnil svět. Volnost, kterou vysokoškolský život nabízel, se mi velmi zalíbila. Nikdo vás nenutí vstávat, natož se průběžně učit. Ti, kteří vysokou pojali jako jednu velkou nekončící párty, vyvedl z omylu zápočtový týden a právě ono zkouškové.

,,Své první zkouškové se pokouším přežít právě teď a umírám. Mám těch zkoušek na můj vkus až moc a připadám si jako kýbl – nalejt, vylejt,“ řekla nám editorka sekce Divadlo Bára
learning

Štěstí přeje odvážným nebo připraveným? Zdroj: Photl.com

Štěstí přeje připraveným (?)

Za celou dobu jsem stihla zpozorovat zvláštní věc. Vysoká škola je především o štěstí. Ale přeje opravdu jen připraveným? Kolik lidí ve vašem okolí proplouvá snadno pod heslem „take it easy“?

Musím uznat, že jsem měla ve většině případů štěstí na otázky, které mi opravdu sedly, a proto jsem většinu zkoušek zvládla hned napoprvé, ale ze začátku jsem vnímala všudypřítomnou nespravedlnost, kdy jeden maká a další se jen tak veze tadyhle něco odtipuje, támhle zase opíše…

 

materiál

Hromady učení, ale vše je přednější, znáte to?Zdroj: Photl.com

,,První zkouškové bylo otřesné. Sedm zkoušek za 6 týdnů, po první nepodařené zkoušce jsem i brečela. Teď už pohoda, jdu to prostě zkusit a zatím mám štěstí,“ řekla nám redaktorka Zuzka

Po Vánocích začal boj s prokrastinací

,,Od zítřka se začnu učit,“ slibovala jsem si, ale přes svátky jsem tak neskutečně zlenivěla, že jsem vždy hledala jakoukoliv činnost, kterou bych mohla zabít čas, jen abych se nemusela učit. Čím víc jsem měla času a mohla se to v klidu s přehledem naučit, tím víc jsem vše odkládala.

Termín první (nejtěžší) zkoušky se blížil a já si začala uvědomovat, že tohle není střední, kde se vám nepodaří test, ale píšete jich dalších 20, abyste měli šanci zlepšit známku. S ubývajícím časem rostla panika z toho, že v životě nebudu schopna ta skripta dočíst, natož dostat do hlavy. K učení mě dokopalo až zjištění, že se všichni, co šli na stejný termín jako já, už dávno něco učí.

spolu

Najděte si parťáka na učení. Zdroj: Photl.com

Ve dvou se to lépe táhne!

,,Ze začátku jsem byla hrozně pilná a poctivá.  Myslela jsem si, že musím mít samá Áčka, ale stačilo pár neúspěchů a byla jsem ráda, že mám jakoukoliv zkoušku splněnou,“ vzpomíná redaktorka sekce Vztahy Majka

Myslím, že není nic lepšího, než najít parťáka, se kterým oněm předmětům dáte na frak. Mně pomohlo, že jsme si s kamarádkou naplánovaly zkoušky tak, abychom neměly příliš času na stresování a prokrastinování. Za odměnu máme dvoutýdenní prázdniny do začátku nového semestru.

Po první zkouškovém jsem zjistila, že bych se měla méně stresovat a ještě méně prokrastinovat a také to, že netoužím po prospěchovém stipendiu a nejvíc člověka potěší právě zkouška zdolaná na téměř spodní hranici bodů!

Jak vypadá váš studentský život? Nepřipomíná vám tohle video něco?

Zdroj perexové fotografie: foter.com
Zdroj videa: youtube.com

Kristýna Szkanderová

Kristýna Szkanderová

Neustále se učím žít každým okamžikem naplno. Věřím v sebe, lepší zítřky a to, že v životě dokážu vše, co budu chtít. Miluji ironii a smysl pro humor, který je možná lehce kontroverzní. V životě se řídím pod heslem: Nejvíc nás motivují ti, kteří nám nevěří!

Zanechte komentářVaše názory

  • Věrka

    méně stresu a víc se soustředit, což je někdy těžké. Já za sebe doporučuju brainstart. Kazdé ráno jednu tobolku a jde to:-). Je jak vysitý na boj s unavou a hlavne se po nem lépe soustredim.