Stylová trička a doplňky od cyklistické dvojice

Krása a móda / 8.3.2015

Denisa a Filippo jsou cyklističtí nadšenci.  Otevřeli si cykloagenturu a navíc vytvářejí osobitá trička a další doplňky, které se nosí téměř po celém světě.

Prozraďte nám, jak to všechno vzniklo?

Před kamenným obchodem, tričky a náušnicemi vzniklo BIKO Adventures. Když jsme se s Filippem, mým manželem, přestěhovali z Itálie do Prahy, přemýšleli jsme, co tu budeme dělat. Já si našla hned práci a Filippo, unavený korporátním prostředím, přemýšlel a přemýšlel. Z desítek nápadů, které jsme probírali snad každý den, po roce vykrystalizoval jeden.

Filippo je cyklista tělem i duší, zároveň marketer se zkušeností z nadnárodních společností, takže z dnešního pohledu tak nějak logicky vznikl nápad na cykloagenturu. Ukazujeme turistům Prahu jako zelené město, kde se dá ujet spousta kilometrů a zapomenout přitom na davy valící se ulicemi Starého města. Máme skvělá horská, silniční i treková kola a super průvodce. BIKO funguje pátou sezónu a daří se nám stále lépe a lépe.

Biko Adventures

BIKO Adventures najdete v ulici Vratislavova na Praze 2. Zdroj: bikoadventures.com

Zaslechla jsem, že slavíte řadu úspěchů, jaký je ten poslední?

Zrovna teď jsme oslavovali, že jsme se dostali do průvodce Lonely Planet. To je pro nás velký úspěch. Přidali jsem výlety na silničních kolech, pěší túry, běžky. BIKO je pro nás zároveň platformou, která nám umožňuje se realizovat – všechno si v podstatě děláme sami, od marketingu přes fotky až po nábytek v obchodě, který jsme otevřeli na jaře minulého roku. Je to zábava, seberealizace a taky hodně náročná práce.

Jak vznikl nápad vytvářet originální trička?

V zimě se na kole moc nejezdí, tak je čas na jiné věci. Filippo i já rádi tvoříme, každý jiným způsobem. On překypuje nápady, pracuje na deseti věcech najednou, já se spíš soustředím na detaily, rukodělnou výrobu, dotahuju do konce. Jsme takový ideální tvůrčí tým. A tak vznikla i trička.

Filippo z nudy navrhl jedno a pak další a další. Já jsem fungovala jako takové síto, korekce. Nakonec má naše kolekce 18 designů na tričkách a taškách. Všechny jsou pro milovníky kol – horských, silničních, ježdění jen tak ve městě atd. Pohrávají si třeba s architektonickými styly v Praze nebo kolo spojují s dalšími věcmi – pitím kávy i piva.

Trička KOLEM WITH GOLEM

Kolekce triček The Golem. Zdroj: bikoadventures.com

Máte v plánu tvořit i trička na přání?

Lidé nám i píší a chtějí další spojení, třeba kolo a fotbal, kolo a čaj. Možná někdy v budoucnu. Designy tiskneme i na bavlněné tašky. Prodáváme je v obchodě, na Fler a také jsme se zúčastnili několika designových trhů. Zvlášť na tom předvánočním jsme slavili úspěchy. Zdá se mi, že originálních a kvalitních věcí pro muže je na českém trhu stále málo.

To je pravda, co tedy děláte pro to, aby byly kvalitnější?

Oba jsme hodně zaměřeni na detail, chceme nabízet co nejlepší zákaznický servis, a to se projevuje i u triček. Tiskneme pouze na kvalitní trička, z nichž se po pár vypráních nestanou pyžama. S ohledem na životní prostředí používáme pouze bio bavlnu a balíme do recyklovatelného plastu. Nechceme vyrábět něco zbytečného, co se nedá dlouho nosit a zbytečně to bude zatěžovat planetu. Ekologická stránka je pro nás důležitá. Na začátku jsme si trička tiskli sami, teď máme dodavatele. Dosáhli jsme tak ještě lepší kvality.

Kolekce Kafka

Kolekce Kafka. Zdroj: bikoadventures.com

Na Dyzajn marketu jsem si ihned všimla toho, že máte i náušnice z duší. Denčo, předpokládám, že to byl tvůj nápad?

S tou ekologií souvisí další výbuch kreativity, tentokrát můj. V obchodě se nám hromadily sjeté duše, které už nešly použít. Uvědomila jsem si, jak je to zajímavý materiál – kromě toho, že se v přírodě šíleně dlouho rozkládá. Někde jsem viděla z duší opasky a tašky – později jsem našla úžasného českého výrobce Rebelt, jehož výrobky také v obchodě prodáváme a to mě inspirovalo k výrobě náušnic. Zkusila jsem několik prvních verzí na zkoušku a měly úspěch.

Náušnice značky Rubberish

Náušnice značky Rubberish jsou vyrobené z duše od kola. Zdroj: bikoadventures.com

Tak nám je tedy představ i vaši značku Rubberish.

Jsou lehoučké, komponenty teď už používám výhradně z chirurgické oceli a zrovna pracuji na balení, logu a dalších designech. U zákaznic značka Rubberish uspěla, takže teď je čas jí dát kompletní image. Náušnice vyrábím sama, takže záleží na časových možnostech, jaké zrovna mám. Na začátku léta bych měla mít kolekci hotovou se vším všudy. Potěšilo mě, že náušnice se líbily velmi širokému spektru žen – od přírodních divoženek, přes elegantní dámy, co nosí jen černou, až ke sportovním typům, co si pro ně přijely na kole. Guma z duše je opravdu všestranný materiál a po stovkách ujetých kilometrů dostává ve špercích šanci na druhý život.

Náušnice z ojeté duše

Stylové náušnice z ojeté duše ocení každá žena. Zdroj: bikoadventures.com

Zaujal vás projekt BIKO Adventures? Přijďte se na ně podívat, ať už v létě, nebo v zimě.

Zdroj perexové fotografie: bikoadventures.com

Dominika Schmidtová

Zanechte komentář