VLC media player, jeden z nejlepších?

Technologie / 26.2.2015

Tento přehrávač vám umožní otevřít video nebo hudbu téměř v jakémkoliv formátu a navíc je zdarma.

VLC media player by se dal označit za nejznámější open source přehrávač na trhu. Jen stěží najdete někoho, kdo by ho neměl nainstalovaný ve svém počítači. A pokud patříte mezi ty, kteří ho ještě nepoužívají, zamyslete se nad tím během čtení článku.

Program se nemůže chlubit krásnou grafikou, ale to nevadí, jelikož jeho přednosti leží jinde. Je velice snadno ovladatelný a přehraje téměř cokoliv. Hned od začátku si rychle zvyknete na ovládání, které si brzy oblíbíte. Pokud chcete přehrávat neobvyklé formáty, nemusíte si stahovat kodeky, VLC media player už má všechny v sobě nainstalované. Jestli patříte mezi ty, kteří často sledují videa s titulky, oceníte možnost jednoduchého připojení titulků k videu. Přehrávač dokonce přehraje i streamované video. A nejenom to. Můžete si vytvořit svůj vlastní stream server.

VLC media player byl původně pouze linuxový přehrávač. Postupem času ho tvůrci zpřístupnili všem platformám. V dnešní době si můžete VLC media player spustit na Windows, Linux, Mac OS a dalších. Nejnověji se dostal i na Android a iOS.

Vzhled VLC media playeru. Zdroj: filehorse.com

Pokud by se vám nelíbil vzhled přehrávače, můžete si stáhnout různé skiny, které ho přizpůsobí vašim požadavkům.

Program si můžete stáhnout na oficiálních stránkách zde.

 

Zdroj perexové fotografie: xaviesteve.com

Patrik Kozlík

Patrik Kozlík

Jsem studentem žurnalistiky. Mezi moje nejhlavnější koníčky patří sport, čtení, psaní a technologie. Řídím se heslem: Dělej co tě baví a budeš nejšťastnější člověk.

Zanechte komentář