Američtí Rise Against se v červnu chystají do Prahy

Hudba Kultura / 12.3.2015

Pražskou Incheba Arénu čeká pořádná dávka rocku. V květnu totiž do České republiky dorazí americká formace Rise Against. Kapela se do Prahy vrátí po třech letech.

Fanoušci si mohli kapelu poslechnout v roce 2012, přičemž vystupovali na stejném místě a bylo zcela vyprodáno. Věříme, že tomu bude obdobně i letos. Tato americká banda je známá především svými kvalitními texty, které v sobě vždy ukrývají nějaké poslání. Velké množství posluchačů se v jejich názorech snadno najde, protože jsou jejich songy zaměřené nejen za boj za lidská práva, ale i na ochranu zvířat. Rise Against mají za sebou i působení v prezidentských kampaních, přičemž v roce 2004 podpořili amerického prezidenta Bushe oproti jeho konkurentovi Johnu Kerrymu. O čtyři roky později pak Baracka Obamu.

Kořeny této partičky sahají až do roku 1999, kdy se kluci ještě jmenovali Transistor Revolt a prošli si klasickým střídáním členů v kapele. Krátce po roce 2001 si jméno změnili na již známé Rise Against, při kterém zůstali až do současnosti.

Za šestnáct let působení v hudebním průmyslu vydali sedm studiových alb. Poslední desku, která vyšla v roce 2015, najdou fanoušci na pultech pod názvem The Black Market.

Koncert proběhne 9.6.2015 a vstupenky na stání jsou k dostání v předprodeji za 790 korun. Incheba Aréna umožňuje bezbariérový přístup, takže mohou na koncert dorazit i fanoušci s tělesným postižením společně s doprovodem, přičemž cena lístků zůstává stejná – 790 korun. Vozíčkářům bez doprovodu je vstupné zlevněné na 395 korun.

Zdroj videoklipu: youtube.com

Zdroj perexové fotografie: commons.wikimedia.org/rise_against

Nikola Halmová

Nikola Halmová

Inspiraci nehledám v sobě, ale v lidech kolem mě a v hudbě. Energii zase čerpám z přírody, kterou se mohu proběhnout. A za deštivých dnů není nic lepšího, než si udělat kafe a začít cokoliv psát :) "Kdo chce pochopit hudbu, nepotřebuje ani tak sluch, jako srdce" Jiří Mahen

Zanechte komentář