Navštivte 5 strašidelných míst v ČR

Cestování / 6.3.2015

Nudí vás sledování stále těch stejných hororů v televizi? Láká vás zakusit strach a napětí na vlastní pěst? Vzrušují vás tajemství a záhady?

Každý z nás určitě někdy byl na místě, kde se zrovna necítil ve své kůži, nebo mu dokonce běhal mráz po zádech. Pokud tyto události berete jako dobrodružství a rádi byste se přímo dozvěděli o lokalitách přitahující nadpřirozeno, čtěte dál.

1) Hrad Houska

Portál Týden.cz označil právě tento hrad za nejvíce magický v celé ČR. I samotný název „Houska“ stojí za vysvětlení. Pochází od keltského slova „gosca“ a v překladu to znamená brána.

Někteří návštěvníci navíc popisují, že při prohlídce hradu jim nebylo zrovna nejlépe, až skoro na omdlení.

Jedná se o gotický hrad ležící přibližně 70 kilometrů od Prahy. Nechal jej vybudovat Přemysl Otakar II. pro královské účely. Tento plán byl změněn a hrad nakonec přešel do šlechtického majetku. Legenda praví, že sídlo bylo vystavěno na skále, naprosto odděleno od přístupu k vodě či jiné obživě. Povídá se, že přes zmíněnou skálu vede jakási průrva až do pekla. Podivné je, že právě nad touto průrvou má být hradní kaple.

Hrad prý ukrývá temné síly,  Zdroj:  Czech Wikipedia, autor: Mirek256

Hrad prý ukrývá temné síly, Zdroj: Czech Wikipedia, autor: Mirek256

2) Les Bor

Pamatujete na film Záhada Blair Witch? Že by se něco podobného dělo i u nás? Toto místo se nachází poblíž Českých Budějovic u sídliště Máj. Upozorňuji, že toto není v hledáčku lidí, kteří mají slabší povahu. Cestovatelé, kteří les navštívili, se shodují v jediném – dějí se zde nadpřirozené jevy.

Jejich popisy se střetávají v povídání o tajemných hlasech v jejich hlavách, mizejících lidských obrysech či dokonce tahání za nohu. Podle dávných příběhů se zde vyskytuje jakýsi strom oběšenců, u kterého každá bytost začne pochybovat o svém životě. Konkrétní příběhy si můžete přečíst zde.

Co se asi v koutách lesa ukrývá?  Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Co se asi v koutech lesa ukrývá? Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Ještě nemáte strach?

3) Hrad Buchlov

Jeden konkrétní příběh praví, že na Buchlově se strašidlům obzvlášť daří. Jedná se prý o konkrétní místnost, kde se schází bílá paní, duch tehdejší majitelky hradu a mumie. Jestli to je pravda, budete muset při své návštěvě posoudit sami. Buchlov patří k našim nejstarším hradům a vznikl ve 13. století jako románská pevnost. Můžete se dočíst spoustu historek o tom, že strávit noc ve zdejším okolí patří k opravdovým duchařským lahůdkám.

Pohled z hradu. Zdroj: Czech Wikipedia, autor: Honza Groh

Pohled z hradu. Zdroj: Czech Wikipedia, autor: Honza Groh

4) Červená Lhota

Tento pohádkový zámek se řadí k těm nejromantičtějším u nás. Původně to však byla tvrz nazývaná pouze Lhota. Svůj malebný vzhled získal až v 16. století. Zajímá vás taky, proč je celý zámek vlastně oděný do červeného kabátku? Vypráví o tom historka o paní Johance a ďáblovi. Manželka tehdejšího pána zámku, Gutrama Káby z Rybňan, byla v náboženství nestálá a do kostela chodila jen kvůli manželovi.

Noví majitelé se několikrát pokoušeli zakrýt tuto skvrnu několika vrstvami omítky. Marně. Proto celý zámek natřeli na červeno. Duch Johanky prý dodnes bloudí po chodbách s křížem v ruce.

Po jeho smrti začala vyznávat protestanskou víru a všeho, co by jí jen za mák připomínalo Boha, se chtěla zbavit. Jednoho dne chtěla do rybníka u zámku zahodit i památný rodinný kříž. Do okna vletěl sám ďábel a odnesl ji do pekla. Johanka se snažila bránit a nešťastně se přitom uhodila hlavou do zdi. Ďábel namočeným pařátem do krve namaloval na omítku kříž.

Záhada uprostřed vody. Zdroj: Czech Wikipedia, autor: Kralpilot

Záhada uprostřed vody. Zdroj: Czech Wikipedia, autor: Kralpilot

Chcete-li nasbírat dobrou energii, přijeďte do Týnce.

5) Panenský Týnec

Na závěr pro vás mám něco naopak pozitivního, ale neméně zvláštního a zajímavého. Město ze 13. století, ve kterém se nachází podivuhodný nedostavěný chrám. Už celá ta stavba působí velmi majestátně a magicky. Podle přístroje měřícího stupně pozitivity zde bylo naměřeno až 8 stupňů! Místo je často vyhledáváno lidmi trpícími depresemi a úzkostmi. Takže pokud se cítíte unavení a všechno vám tak nějak padá na hlavu, vyjeďte do Týnce na čerstvý vzduch.

Uklidňující místo pro všechny bytosti. Zdroj: Czech Wikipedia, autor: Martin Vavřík

Uklidňující místo pro všechny bytosti. Zdroj: Czech Wikipedia, autor: Martin Vavřík

A kam jezdíte za strašidly vy?

Zdroj perexové fotografie: www.freedigitalphotos.net

Lucie Luňáková

Lucie Luňáková

Jmenuji se Lucie, ale pro většinu přátel jsem zkrátka Lů. Psaní je něco, v čem mohu nechat kus sebe a při cestách sbírám vzpomínky, které mi zůstanou navždy. Snažím se brát život s nadhledem a užívat každého momentu. Tak se pojďte bavit se mnou!

Zanechte komentář