Pardubice poprvé v historii zdolaly Tatran. Mladá Boleslav se posunula do čela soutěže

Sport / 18.2.2015

Florbalová Autocont extraliga měla na svém programu zápasy 19. a 20. kola. Na tato dvě kola bude nerad vzpomínat střešovický Tatran.

Florbalisté Tatranu prohráli obě utkání, když podlehli poprvé Pardubicím a o dva dny později i Bohemians. „Klokani“ ještě před nedělní výhrou nad Tatranem zvítězili nad ostravským FBC. Pardubičtí Sokolové na výhru proti Tatranu nenavázali a v dalším utkání je porazilo Brno. Florbalisté Ostravy si spravili chuť proti Spartě, kterou porazili 8:4.

Díky zaváhání Tatranu se na první místo vyšvihla Mladá Boleslav, která porazila Otrokovice a Liberec. Florbalisté Liberce podlehli také pražskému Chodovu. Chodov si zastřílel proti Vinohradům a připsal si další tři body. Otrokovicím se v této sezoně nedaří, čehož využily i Vítkovice a zvítězily 6:2. Vítkovičtí se překvapivě nadřeli proti posledním Vinohradům, které zdolali 5:2.

Bohemians dál válí

Výkony Bohemians jsou v této sezoně největším překvapením soutěže. Svoji excelentní formu potvrdili i v utkání s Tatranem, které si zkomplikovali pouze ve 2. třetině, kdy Střešovice dorovnali třígólové manko. Dvěma přesnými zásahy ve 3. třetině ale „Klokani“ rozhodli o svém vítězství 7:5.

Stejný počet branek inkasovala i Ostrava, která z Prahy odjížděla s porážkou 7:4. Porážku s Bohemians napravili Ostravané v neděli doma se Spartou a díky výhře ztrácí na osmou příčku, která zajišťuje play-off, jeden bod.

Pardubice získaly historické vítězství

O osmou příčku společně s Ostravou bojují Pardubice. Ty dokázaly poprvé v historii porazit Tatran. Utkání bylo vyrovnané po celých šedesát minut. Pardubičtí během utkání dvakrát nadějně vedli, nicméně Tatran dokázal vždy vyrovnat. Rozuzlení přišlo až v prodloužení, ve kterém rozhodl o vítězství Pardubic 7:6 Martin Zozulák.

Bohužel pro Pardubice o dva dny později přišla na řadu jednoznačná porážka v Brně. Utkání bylo prakticky rozhodnuté už po 1. třetině, po které vedli „Buldoci“ 4:1. Od 2. třetiny pak svůj náskok postupně navyšovali a zápas nakonec skončil výhrou Brna 8:3.

Boleslav nezaváhala a je první

Florbalisté Mladé Boleslavi se v pátek střetli s Otrokovicemi. „Panteři“ přijeli do Boleslavi s jasným úkolem – výborně bránit a držet naději na dobrý výsledek. Tento záměr se jim dvě třetiny dařil. Boleslavští dlouho nemohli najít recept na výbornou otrokovickou obranu, nicméně ve 3. třetině se jim podařilo vstřelit pět branek a vyhráli 9:4.

V derby s Libercem se vítězství také nerodilo lehce. Domácí florbalisté Liberce sice po 2. třetině prohrávali 1:4, ale v poslední dvacetiminutovce se jim podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Vyrovnat se libereckým ale už nepodařilo a naopak inkasovali ještě jednu branku z hole Křenka. Boleslav vyhrála i druhé utkání a vystřídala Tatran na prvním místě extraligy.

Mladá Boleslav vystřídala Tatran Střešovice na prvním místě extraligové tabulky. Zdroj: www-sparta-florbal.cz, Adéla Půlpánová

Chodov získal šest bodů

Hráče Chodova čekala utkání s týmy z chvostu tabulky. Chodovští si proti Liberci a Vinohradům s chutí zastříleli a každému celku vstřelili devět gólů. Páteční výhru nad Libercem řídil zejména nejproduktivnější hráč soutěže Tom Ondrušek, který se na výhře 9:3 podílel čtyřmi body.

Utkání s Vinohrady bylo dvě třetiny vyrovnané. O osudu utkání se rozhodlo až ve 3. třetině, kdy se hráčům Chodova podařilo vsítit čtyři branky. Výhru Chodova režíroval především Patrik Dóža, který v utkání zaznamenal hattrick a dvě asistence. Pro hráče Vinohrad byla tato porážka už sedmnáctou v sezoně.

Vítkovice se trápily

Podobně jako Chodov, tak i Vítkovice se střetly s posledními Vinohrady. Vinohradští, stejně jako Chodov, potrápili i Vítkovice. Na začátku 3. třetiny vedly domácí Vítkovice pouze o jeden gól, nicméně zásluhou Heczka a Šebesty nakonec zvítězily 5:2. V utkání s Otrokovicemi Vítkovice po dvou třetinách dokonce o jeden gól prohrávaly. Ve 3. třetiny ale předvedli pětigólovou smršť a domácí „Pantery“ porazily 6:2.

Vítkovicím patří v tabulce třetí místo, i když mají stejné skóre jako druhý Tatran. Na první Boleslav ztrácejí dva body.