Karlovy Vary, hokej, Tipsport extraliga, HC Energie, Oceláři T

Boj o desáté místo bude tvrdší než o první příčky

Sport / 16.2.2015

Do konce základní části Tipsport extraligy zbývá sedm zápasů. O přímých postupujících už je de facto rozhodnuto. O to krutější bude boj o desáté místo. Proč?

tabulka extraligy, extraliga 2014/2015

Aktuální tabulka. Zdroj: Jan Markel, Generace 21

Zatímco fanoušci klubů na prvních čtyřech příčkách tabulky poklidně očekávají začátek play off, na místech určených pro předkolo vyřazovacích bojů zuří nemilosrdný boj. Bodový rozdíl mezi sedmým a jedenáctým místem je pouhých devět bodů. K rozdělení v posledních zápasech jich zbývá jednadvacet. Žádný z týmů nemůže být v klidu. Leží před nimi nelehký úkol. Například před hráči Mladé Boleslavi je výzva vyhrát sedm zápasů v řadě. V ideálním případě. Podobně situaci vnímají i Bílí Tygři z Liberce, kteří jsou zatím na nepostupovém jedenáctém místě. Mají jediný cíl. Dostat se do předkola play off.

Zakolísání Boleslavi

Zrovna Mladá Boleslav hraje v poměrně vyrovnané formě. Ve 46. kole dokonce dokázali hráči zaskočit vítěze základní hrací části, Třinec. Domácí Oceláři šli sice v první třetině do vedení brankami Hrni a Žejdla, nicméně Boleslav dokázala ještě do přestávky odpovědět. Parádně se trefil Musil a připsal si svou devátou branku v sezóně. Ve druhé třetině pak přišla pro Třinec studená sprcha. Boleslavští skórovali hned třikrát v rozmezí pěti minut. Těsně před koncem pojistil vítězství hostí Tomáš Klimenta. Boleslav tak smetla překvapivě Třinec 2:5.

bk boleslav, mountfield hk, tipsport extraliga 2014/2015

Souboj Hradce s Mladou Boleslaví. Domácí zaváhali. Zdroj: bkboleslav.cz, autor Jan Pavlíček

Hned o dva dny později ale přišlo zbytečné zaváhání. Mladá Boleslav hostila Hradec Králové. Hosté ze před koncem první třetiny ujali vedení gólem Rostislava Deje. Ve velmi vyrovnaném zápase s minimem vyloučení se domácím dlouho nedařilo vyrovnat. Ve druhé třetině se o to nakonec postaral Ctirad Ovčačík. Brankově chudé utkání rozhodl pět minut před koncem ve prospěch Hradce Zdeněk Čáp. Boleslav tak po senzačním vítězství zaváhala a hráči mohou jen doufat, že je tato zbytečná ztráta nebude mrzet.

Nováček si nakonec play off nezahraje

Velmi dobře si většinu základní části sezóny vedl nováček z Olomouce. V posledních dvou týdnech ale hráči propadli. Ačkoliv motivace nechybí, z týmu jako by se vytratila pohoda. Hanákům skřípe zejména obrana a to se podepisuje na výsledcích. Poté, co v 46. kole podlehli Spartě vysoko 2:6, čekal je v neděli papírově slabší soupeř, Vítkovice. Olomoučtí vlétli do zápasu s vědomím, že potřebují každý bod, chtějí-li bojovat o play off.

hc olomouc, hc sparta praha, extraliga 2014/2015

I přes aktivní hru Sparta Olomouc rozstřílela. Zdroj: hc-olomouc.cz, autor Hana Vítková

Na začátku druhé třetiny se prosadil Marek Laš a poslal Kohouty do vedení. Vítkovice ale odpověděly hned vzápětí dvěma trefami. Jelikož další branky se nepodařilo vstřelit, pojistil vítězství ostravského týmu do prázdné brány Richard Stehlík. Vítkovice tak porazily Olomouc 3:1. Pro hanácký klub už tak mnoho nadějí na účast v předkole play off nezbývá. Je na trenérovi, zda se ještě pokusí tým namotivovat, nebo se začne připravovat na boje o udržení.

Play off extraligy je tady už za chvíli. Sledujte ho s námi!

Zdroj perexové fotografie: hcocelari.cz, autor Jan Čech