Helloween přivezou na Benátskou! novou desku a své jediné letošní vystoupení u nás

Hudba Kultura / 23.2.2015

Rockový festival Benátská! potvrzuje prvního zahraničního headlinera a přidává i zvučná jména československé scény. Vstupenky jsou stále k dispozici za zvýhodněnou cenu.

Legendární metalová kapela Helloween se nově stala jedním z headlinerů rockového festivalu Benátská!. Ten se letos odehraje už po třiadvacáté od 23. do 26. července ve sportovním areálu v libereckém Vesci. Pětice muzikantů kolem zpěváka Andiho Derise, která v roce 2013 vyprodala v Česku bez problémů dvě haly, dorazí s programem postaveným na nové studiové nahrávce.

Podle skupiny samotné by právě natáčená deska měla kombinovat předchozí alba 7 SinnersStraight Out of Hell. Navíc frontman Andi Deris tvrdí, že novinka nebude depresivní. „Naopak by měla by optimističtější, takže se fanoušci mají určitě na co těšit,“ říká ředitel festivalu Pavel Mikez a dodává, že Helloween zahrají letos v České republice pouze na Benátské!. Koncert zahraničních hvězd plánují pořadatelé na sobotu 25. července.

Kromě německých Helloween potvrdili pořadatelé také kapely patřící mezi tuzemskou špičku. Na Benátskou! tak dorazí Chinaski, Meky Žbirka nebo Stromboli. Nově se na soupisku dostali i další populární interpreti jako jsou David Koller, Aneta Langerová, Michal Hrůza, Vladimír Mišík, Janek Ledecký, Kamil Střihavka, Lenny nebo Václav Neckář. Zajímavě vypadá i ojedinělé vystoupení slovenské zpěvačky Kataríny Knechtové s kapelou z žánru world music Cigánski Diabli.

Pro kovověji zaměřené fanoušky festivalový tým připravuje nový projekt nazvaný Velká metalová čtyřka. Pod jeho hlavičkou vystoupí v pátek 24. července na Benátské! čtyři nejzásadnější české metalové kapely – Arakain, Citron, Miloš Dodo DoležalLáďa KřížekVitacitem. „Domníváme se, že podobnou kombinaci muzikantů rockoví příznivci na jednom místě nikde jinde nenajdou,“ doplňuje Mikez.

Návštěvníci se mohou těšit i na další interprety. Za všechny například na kapely Wohnout, Xindl X, Doctor PP, Blue Effect nebo sloveské No Name, Desmod či Polemic. Další překvapení mají pořadatelé ještě v záloze. Mezi nimi i téma tradičního čtvrtečního Večírku pro nedočkavé.

Do druhé vlny předprodeje organizátoři uvolňují další vstupenky, které je možné pořídit ještě stále za zvýhodněnou cenu. Za 949 korun lze koupit elektronickou vstupenku na celý festival při registraci na jméno. Přenosný lístek bez registrace doručovaný e-mailem nyní stojí 999 korun. Vstupenka v kamenných prodejnách vyjde na 1079 korun.

Zdroj perexové fotografie: tisková zpráva BrainZone promotion
Zdroj informací: tisková zpráva BrainZone promotion a webové stránky www.benatskanoc.cz

Lukáš Novák

Lukáš Novák

Jsem úplně normální kluk, který má rád dobrou muziku, kvalitní filmy, nekonečné cestování a akce s kamarády. A taky si občas zahraju Magic: The Gathering :-)

Zanechte komentář