rock wallpaper

Přehled událostí z rocku a metalu: Leden 2015

Hudba Kultura / 5.2.2015

Pravidelně nepravidelný přehled nejzajímavějších novinek na rockové a metalové scéně u nás i v zahraničí.

Čtvrté vydání pravidelně nepravidelného tvrděrockového přehledníku je tady. Tentokrát se toho na scéně moc neudálo, ale zato jsme se dočkali vydání několika solidních desek.

Když se hraje v kapele…tak se nezlobí?

Nejzajímavější událostí ledna je bezesporu kauza kolem baskytaristy legendárních Black Sabbath Geezera Butlera. Toho zadržela policie v noci z 27. na 28. ledna kvůli barové rvačce, které se Butler zúčastnil na ranči Furnace Creek v Údolí smrti v Kalifornii. Podle vyjádření svědků došlo k hádce a fyzické potyčce. Pětašedesátiletého muzikanta obvinil šerif z několika přestupků. Butler se nevyhl ani umístění do okresní věznice Inyo, odkud byl po detoxikaci a předvolání následně propuštěn.

Maskovaní Švédové Ghost začali pracovat na nástupci kladně přijaté předloňské desky Infestissumam. Kapela zatím žádné informace ven nepustila, ale nový materiál by měl být hotov ještě do konce tohoto roku.

Ghost. Zdroj: www.metal-archives.com

Ghost. Zdroj: www.metal-archives.com

Americký bubák Rob Zombie vydá letos své druhé živé album. Ponese jméno Spookshow International Live a vyjde někdy v průběhu roku, přičemž konkrétní datum hudebník zatím neprozradil.

Německou stálici Accept opustili dva dosavadní členové. Kytarista Herman Frank a bubeník Stefan Schwarzmann se rozhodli z kapely odejít kvůli svému nově založenému projektu jménem Panzer. Rozchod proběhl bez větších emocí a podle všeho v dobrém. Zbývající členové Accept ještě neoznámili jména nových hudebníků.

Na nové desce pracují také švédští vikingové Amon Amarth. Informaci potvrdil baskytarista kapely Ted Lunström v rozhovoru pro server Metal Recusants. Podle jeho vyjádření je příprava nového materiálu teprve na samém počátku a k dispozici by mohl být snad začátkem příštího roku.

A do třetice ze Švédska. Heavy metalový projekt Civil War, v jehož sestavě působí čtyři bývalí členové Sabaton, chystá druhou dlouhohrající desku. Nástupce předloňského počinu The Killer Angels se bude jmenovat Gods and Generals a vyjde už šestého května.

Nejpovedenější videoklipy aneb posloucháme i očima

Enter Shikari – Anaesthetist (Metalcore/Trancecore)


Napalm Death – Smash a Single Digit (Grindcore/Death Metal)


The Agonist – Gates of Horns and Ivory (Melodic Death Metal/Metalcore)

Co vyšlo a stojí za povšimnutí

  • Venom – From the Very Depths (27. 1.)
  • Napalm Death – Apex Predator – Easy Meat (26. 1.)
  • U.D.O. – Decadent (23. 1.)
  • Marilyn Manson – The Pale Emperor (20. 1.)
  • Marduk – Frontschwein (19. 1.)
  • Enter Shikari – The Mindsweep (19. 1.)
  • Cruadalach – Rebel Against Me (17. 1.)
  • The Crown – Death is Not Dead (12. 1.)
  • Wednesday 13 – Monsters of the Universe: Come Out & Plague (12. 1.)

Zdroj perexové fotografie: www.alphacoders.com
Zdroj informací: hudební portály a webové stránky kapel
Zdroj videa: www.youtube.com

Lukáš Novák

Lukáš Novák

Jsem úplně normální kluk, který má rád dobrou muziku, kvalitní filmy, nekonečné cestování a akce s kamarády. A taky si občas zahraju Magic: The Gathering :-)

Zanechte komentář