Na Febiofest i za hudbou

Hudba / 16.2.2015

Autor:

Febiofest letos představuje novou koncepci hudebního doprovodného programu Febiofest Music Fest, který se bude konat denně od 20. do 27. března v industriálních prostorách garáží kina CineStar Praha – Anděl. 

Každý z osmi večerů Febiofest Music Festu bude věnován jinému hudebnímu žánru od popu přes hip-hop k jazzu, punku či ska a vystoupí na něm například Vladimir 518, Ohm Square, Matěj Benko Quintet s Ondřejem Rumlem, Zoči Voči, Hentai Corporation, Atmo Music, Smola a Hrušky a další interpreti. Vstup na Febiofest Music Fest, na kterém v průběhu osmi večerů vystoupí celkem 33 kapel, hudebních projektů a DJů, je pro veřejnost zdarma.

febiofestKoncerty Febiofest Music Festu letos probíhají v dramaturgii Tomáše Vitáska a pod vedením ambasadora Ivana Ivanova. Každý večer se návštěvníci mohou těšit na jiný hudební žánr – konkrétně pop, hip-hop, jazz, dance, world music, rock and roll, punk a ska. „Cílem této změny je poskytnout návštěvníkům spojení filmového zážitku s hudebním, který lze dopředu naplánovat, a možnost vybrat si svůj oblíbený žánr,“ říká Tomáš Vitásek.

Fakt, že změny, které souvisí s Febio Music Festem, jsou promyšlené a sledují dlouhodobější cíle, potvrzuje i Ivan Ivanov: „Věříme, že Febiofest Music Fest bude žít do budoucna samostatným životem v rámci filmového festivalu Febiofest a naláká návštěvníky jak na kvalitní filmy, tak i na kvalitní muziku.“

Seznam účinkujících v letošním roce nabízí pestrý mix mladých a perspektivních kapel v kombinaci se zavedenými jmény jednotlivých žánrů. Vystoupí například Luboš Andršt Group, Discoballs, Jablkoň, Petr Kroutil and his Brothers, Čankišou nebo LA4.

Na Febiofest Music Festu bude vystupovat i kapela Zoči Voči.

Na Febiofest Music Festu bude vystupovat i kapela Zoči Voči.

Je to svým způsobem záruka, že pokud si divák zvolí večer, kdy chce navštívit Febiofest, může tak učinit i podle svých hudebních preferencí a nikdy neodejde s prázdnou, i kdyby vstupenky na filmová představení byla vyprodána,“ dodává Ivanov. Vstup na hudební festival je zdarma pro všechny návštěvníky a není podmíněn akreditací na filmový Febiofest.

A co pro interprety znamená spojení hudebního festivalu s filmovou atmosférou Febiofestu? „Film, to je pro mě odpočinek a útěk z reality, relax, ale někdy i vydatné sousto, které pak ještě dlouho trávím,“ říká Vítek Černík z Discoballs. „Spojení hudba a film, to jsou pro mě soundtracky k filmům, mými oblíbenými jsou z hudebního i filmového hlediska snímky Americká krása a Amélie z Montmartru,“ uzavírá Černík. 

Zdroj všech fotografií: Febiofest

Generace21

Generace21

Zanechte komentář