Zapište si do diáře – Velký knižní čtvrtek!

Kultura Literatura / 12.3.2015

I letos na jaře proběhne již tradiční Velký knižní čtvrtek. A ten letošní bude opravdu velký – představí 15 nových titulů.

Velký knižní čtvrtek

Velký knižní čtvrtek je již každoročně očekávanou událostí českého knižního světa. Po vzoru britského Super Thursday přináší dvakrát ročně horké knižní novinky.

Letošní jarní velký knižní čtvrtek je výjimečný hned ze dvou důvodů. Snad poprvé v jeho historii se na pultech v tento den neobjeví kniha od Jo Nesba a navíc je to největší „Čtvrtek“ za celou dobu trvání. Ve čtvrtek 19. března 2015 se představí hned 15 knižních titulů.

Velkočtvrteční tituly

Knihy v nabídce v pořadí již sedmého velkého knižního čtvrtka jsou opět různých žánrů a zaměření. Od zahraniční a české beletrie, přes kriminální tituly až po dětskou literaturu.

Souběžně s akcí bude probíhat i Velký knižní e-čtvrtek, který přinese většinu knih z jarní nabídky v elektronickém vydání.

 „V uplynulých letech se náš výběr ustálil vždy na dvanácti novinkách, ale letošní jaro se nám sešlo poměrně hodně silných titulů, a tak výběr nebyl vůbec jednoduchý. Nakonec jsme se přiklonili k variantě nabídku rozšířit a nabídnout čtenářům hned o tři knihy více. Toto je oproti minulým ‚čtvrtkům‘ malá změna a věřím, že pozitivní,“ říká zástupce pořadatele Ctirad Fuchs.

Vybrané tituly

Ďáblova hora – Deon Meyer

Divoké karty – George R. R. Martin

Gerron – Charles Lewinsky

Hvězdy pražské zoo – Jiří Dědeček, Emma Pecháčková

Klimtův polibek – Boris Filan

Konečně doma – Adam Rex

Krvavá Máry a jiné strašlivé historky – Petr Janeček

Krvavé finále – Jiří Padevět

Návrat do Killybegs – Sorj Chalandon

Není zač – Daniel Glattauer

Nesmrtelná túra do Compostely – Jean-Chistophe Rufin

Nezbytná smrt Lewise Wintera – Malcolm Mackay

Pod sněhem – Petra Soukupová

Spočítej hvězdy – Lois Lowryová

Ztráty a nálezy – Brooke Davisová

Není to jenom o knihách

I pro letošní Velký knižní čtvrtek je připraven doprovodný program.

Například pro všechny pražské (a okolní) knihomilce je 19. března připraveno setkání s českými autory velkočtvrtečních titulů. Petra Soukupová, Jiří Padevět, Petr Janeček, Emma Pecháčková a zástupce Zoo Praha Vít Kahle se představí na autorském čtení v půjčovně Ústřední knihovny. Pořadem provede Petr Vizina, moderátor pořadu U zavěšené knihy, který pravidelně vysílá ČT ART.

Petr Janeček, Boris Filan, Emma Pecháčková a zástupce Zoo Praha Vít Kahle se představí také v Brně. V knihkupectví Dobrovský se 26. března od 17 hodin uskuteční jejich autorské čtení, beseda a následná autogramiáda.

Ať už se rozhodnete zúčastnit se některé z doprovodných akcí, nebo ne, nezapomeňte, že se 19. března objeví na pultech knihkupectví hned patnáct nových titulů.

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Klára Dvořáková

Klára Dvořáková

Zbývá mi osm měsíců do maturity, takže raději čtu, fotím, jím a o všem píšu na Generaci 21.

Zanechte komentář