Favorité ve 25. kole Premier League nezaváhali

Sport / 14.2.2015

Ve šlágru Premier League porazil Liverpool Tottenham. O výhře „Reds“ rozhodl Mario Balotelli. Tomáš Rosický byl na hřišti při výhře Arsenalu nad Leicesterem.

Mario Balotelli čekal na svůj první gól po návratu do Premier League dlouhých 170 dní. Dočkal se v utkání proti Tottenhamu, když zajistil domácím výhru 3:2. Londýnská Chelsea porazila doma Everton brankou z 89. minuty. Do branky se proti Evertonu postavil Petr Čech. Z výher se radovaly i oba týmy z Manchesteru. Manchester City venku jednoznačně porazil Stoke City 4:1, United na domácím hřišti zvítězili nad Burnley. Southampton remizoval s West Ham United 0:0 a stále se drží v první čtyřce.

Tomáš Rosický odehrál celý zápas proti Leicesteru. Arsenal porazil poslední tým soutěže 2:1. Queens Park Rangers zvítězili nad Sunderlandem a ukončili sérii porážek. V dalším souboji týmů, které bojují o sestup, porazil Hull City Aston Villu 2:0. Crystal Palace remizoval s Newcastelem 1:1.

Čeští reprezentanti slavili výhry

O výhře Chelsea rozhodl brazilský reprezentant Willian (vpravo). Zdroj: commons.wikimedia.org, CFCUnoffical

O výhře Chelsea rozhodl brazilský reprezentant Willian (vpravo). Zdroj: Wikimedia Commons, CFCUnoffical

Petr Čech se postavil do branky Chelsea po třech zápasech a skvělými zákroky přispěl k výhře Chelsea nad Evertonem. Chelsea se proti liverpoolskému celku nemohla dlouhou dobu prosadit, jelikož všechny šance zlikvidoval skvěle chytající Howard. Do vedení mohli jít i hosté, ale Čech dokázal šance Evertonu také zneškodnit. Výhru „Blues“ vystřelil v 89. minutě nádherným volejem Willian.

Arsenal se po porážce s Tottenhamem vrátil opět na vítěznou vlnu a nechyběl u toho ani Tomáš Rosický. Velkou šanci měl hned v úvodu hostující Mahrez, ale golman Arsenalu Ospina tuto střelu za svá záda napustil. Do konce 1. poločasu pak dokázali domácí vstřelit dva góly zásluhou Koscielnyho a Wallcota. Po změně stran snížil za hosty na 2:1 Kramarić. Další šance ale Leicester nevyužil, a utkání tedy skočilo výhrou Arsenalu 2:1.

Zvítězily i celky z Manchesteru

Velkou zásluhu na vítězství United měl především Chris Smalling, který v 5. minutě nahradil na hřišti zraněného Jonese a o minutu později poslal United do vedení. Ve 12. minutě bylo vyrovnáno – Danny Ings nedal De Geovi svojí hlavičkou žádnou šanci. Vyrovnaný stav vydržel do konce 1. poločasu, když se podruhé prosadil Smalling. Vítězství „Red Devils“ zpečetil ve 2. poločase proměněnou penaltou Robin van Persie.

Hráči Manchesteru City se prosadili proti Stoke City hned čtyřikrát a v poklidu si připsali na své konto tři body. „Cityzens“ poslal do vedení Agüero. Na jeho branku dokázali domácí ještě odpovědět, ale to bylo z jejich strany vše. O výhře Manchesteru City rozhodly branky Milnera, znovu Agüera a Nasriho. Manchester City i přes výhru stále ztrácí na první Chelsea sedm bodů.

Mario Balotelli se v Premier League prosadil po 170 dnech. Zdroj: commons.wikimedia.org, Puma

Mario Balotelli se v Premier League prosadil po 170 dnech. Zdroj: Wikimedia Commons, Puma

Pět branek viděli i diváci na Anfield Road, kde se střetl Liverpool s Tottenhamem. Utkání bylo vyrovnané od začátku až do konce. V 15. minutě šli do vedení domácí zásluhou Markoviće. O jedenáct minut později ale vyrovnal objev letošní sezony Kane. Jednogólový náskok vrátil domácím po změně stran z penalty Gerrard. Hosté ale dokázali opět vyrovnat, když se prosadil Dembele. Hrdinou utkání se stal Mario Balotelli, který po deseti minutách na hřišti rozhodl o výhře Liverpoolu 3:2.

Southampton se doma utkal s West Ham United a i přesto, že byl po celé utkání lepším týmem, se gólově prosadit nedokázal a za remízu 0:0 bral pouze bod.

Souboje týmů z druhé poloviny tabulky

Sestupové vody po 25. kole opustil Hull City a Queens Park Rangers. Oba týmy se střetly s celky, které se také pohybují v sestupových vodách. Hull City hostil na svém hřišti hráče Aston Villy a k radosti domácích fanoušků dokázal zvítězit 2:0 a posunul se na 16. místo. QPR zvítězili na hřišti Sunderlandu také 2:0 a posunuli se na 17. místo. Aston Villa se nyní nachází na 18. místě pouze o skóre. Sunderland má na sestupové příčky náskok tří bodů.

Úplně klidní nemohou být ani hráči West Bromwich Albion, kteří mají na sestupové pozice náskok čtyř bodů i díky výhře nad Swansea. Pozor si musí dávat i hráči Crystal Palace. Ti jsou se sedmadvaceti body na 13. místě a od sestupových vod je dělí bodů pět. Crystal Palace ve 25. kole získal bod za remízu s Newcastelem.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons, Steve Collis