Každodenní dilema: Co bude dnes k večeři?

Na talíři / 1.3.2015

Co si dám dnes k večeři? Už se nemusíte trápit touto záludnou otázkou. Kuchařka od Fay Ripleyové ji zodpoví za vás. Chutně a především rychle.

Proč by vás měla tato kuchařka zaujmout?

Název. Správně zvolený název kuchařky vás jasně nasměruje k přesvědčení, že už se nebudete muset trápit s vymýšlením pokrmů k večeři. Dalším lákadlem je citace Jamieho Olivera na přebalu knihy. Pozor ale, ať od této knihy nečekáte příliš.

Skvělá jídla, úžasné vůně a dobré nápady. – Jamie Oliver

[one_fourth]Kde můžete Fay sledovat?

Twitter: @FayRipley[/one_fourth]

Další herečka, která nemá co na práci?

Autorkou této kuchařky je Angličanka Fay Ripleyová, která se ve světě filmu příliš neprosadila a vrhla se do toho, co ji baví nejvíce, do vaření. Za sebou má vydání již tří kuchařek, a to „Fay’s Family Food“, „What’s for Dinner?“ (Co bude dnes k večeři?) a poslední, která vyšla v roce 2014, „Fay makes it easy“. Ovšem nejedná se o nijak zvláštní publikace. Přeložena do češtiny byla pouze jediná.

Vzhled a struktura kuchařky

Obecné informace:

Nakladatelství: Ikar
Počet stran: 240
Formát: 194×254 mm
Cena: 366 Kč
Vydáno: 2013
Lze zakoupit na bux.cz
ISBN: 978-80-249-2158-7

Kuchařka „Co bude dnes k večeři“ je složena ze široké škály surovin. Najdete zde jak pokrmy z masa, tak z ryb, zeleniny či luštěnin. Kniha má pevnou vazbu, čehož si já osobně velmi cením kvůli tomu, že je omyvatelná. Na první pohled působí velmi příjemným dojmem. Je barevně rozdělena na jednotlivé dny v týdnu, „víkend“, oddíl s názvem „ze spíže“ a „přílohy“. Každá tato část obsahuje okolo 25 receptů.

Fotky jsou profesionální a lákají čtenáře k vyzkoušení. Recepty samotné jsou psány srozumitelně a povětšinou se nejedná o nic náročného na přípravu. Uvařit velké množství z nich vám nezabere více než 30 minut přípravy. Každá stránka kromě receptu obsahuje přibližný časový odhad, jak dlouho by vám měla příprava jídla trvat, a mohu potvrdit, že z větší části tyto uvedené časy odpovídají realitě. A konečně, jako většina kuchařek, má i tato vlastní rejstřík s názvy pokrmů.

Má tato kuchařka nějaké chyby?

Pro někoho to může být příjemné zpestření, mně to ale přišlo mírně otravné. Autorka kuchařky si poměrně libuje ve „vtipných“ komentářích v odstavcích, které slouží jako uvedení k receptu. Netvrdím, že v angličtině nemůže „udělejte je teď a hned a pak mi pošlete děkovný dopis. Nebo raději napište britské královně, aby mě povýšila na lady, protože jsem právě o stupínek zlepšila vás život“ znít vtipně, nicméně v českém překladu to mému oku příliš nelahodilo.

Co se dostupnosti surovin týče, není co vytknout. Když už je v receptu obsažena přísada, která je typická pro anglicky mluvící země, je zde i návod, jak si tuto přísadu vytvořit doma, z čeho je složena, případně čím ji nahradit. Pokud se tedy snažíte ušetřit a jste bez nápadů, investice do této kuchařky se vám jistě vyplatí.

Vyzkoušeli jsme:

Pohádkový čokoládovo – banánový chlebíček

Čokoládovo - banánový chlebíček. Skvělá snídaně. / zdroj: Kristýna Šopfová

Čokoládovo – banánový chlebíček. Skvělá snídaně. Zdroj: Kristýna Šopfová

Počet porcí: 8

Příprava: 20 minut

Pečení: 60 minut


SUROVINY: 

  • 130 g změklého másla
  • 150 g světlého hnědého krupicového cukru (třtinový)
  • 3 zralé banány (celkem asi 300 g) rozmačkané na kaši
  • 1 lžička vanilkového aroma
  • 2 velká vejce
  • 250 g hladké mouky
  • 1 lžička kypřícího prášku do pečiva
  • 1 lžička jedlé sody
  • 150 g tmavé čokolády
  • 3 lžíce mléka

Troubu předehřejte na 180 °C (horkovzdušnou na 160 °C). Chlebíčkovou formu vyložte pečicím papírem nebo vymažte máslem a vysypejte moukou. Máslo a cukr dejte do mísy a utřete do nadýchané pěny. Přidejte rozmačkané banány, vanilkové aroma a vejce a vše utřete dohladka. Do mísy prosejte mouku smíchanou s kypřícím práškem a jedlou sodou, kterou dobře vmíchejte do základu. Pak do těsta přidejte mléko a čokoládu. Těsto dejte do přichystané formy. Chlebíček pečte 50 – 60 minut, až těsto vyběhne, bude mít zlatavou kůrku a špejle zapíchnutá do těsta zůstane po vytažení čistá. Po mírném zchladnutí ve formě chlebíček vyklopte – nejlépe chutná ještě teplý.

Shrnutí

Recepty jsou snadné, zpravidla do nich nepotřebujete mnoho surovin, rychlé na přípravu a chutné. U některých pokrmů se vám může stát, že i když přidáte všechny potřebné suroviny, stále to nebude úplně ono. Občas je tedy nutné přijít s trochou vlastní iniciativy.

Zdroj perexové fotografie: Kristýna Šopfová, Generace 21

Zdroj videa: youtube.com

Kristýna Šopfová

Kristýna Šopfová

Věčný snílek, částečná workoholička a absolutní milovnice jídla.

Zanechte komentář