Synot liga

Synot liga klepe na dveře, jak týmy posílily?

Sport / 10.2.2015

Autor:

Zimní přestávka utekla jako voda a 20. února odstartuje 17. kolo nejvyšší fotbalové soutěže.

Jako první se z trojice aspirantů na titul představí v páteční předehrávce třetí tým po podzimu – Jablonec, který bude chtít vydrancovat Slovácko. Plzeň se ukáže domácím fanouškům proti Českým Budějovicím o den později, Sparta až v pondělí bude hostit Příbram.

Plzeň nakupovala v Teplicích

Plzeň přes zimu lovila v českém rybníčku a získala Aidina Mahmutoviče z Teplic, o kterého se zajímal i rival z Letné. „Mrzí mě lži, že mým motivem byly peníze. Kdybych se rozhodoval na základě výše nabídnutých financí, přestoupil bych do Sparty,“ řekl bosenský kanonýr, jenž strávil v Teplicích osm let. A že Plzeň zřejmě konečně našla útočníka, ukazují jeho góly v přípravě, kterých vstřelil nejvíce a proti Norimberku dokonce stihl za první poločas hattrick.

Novou posilou Plzně se stal i Mahmutovičův bývalý spoluhráč Egon Vůch. Pro čtyřiadvacetiletého záložníka to bude návrat do města, kde vyrůstal a působil v několika mládežnických klubech. Za Viktorku si však zakope nejdříve v létě, protože zbytek sezóny odehraje na hostování v Teplicích. Po šesti letech se naopak loučí slovenský útočník Marek Bakoš, který by měl pomoci topícímu se Liberci.

Sázka na cizince

Největší sparťanskou posilou je Herolind Shala. Třiadvacetiletý záložník s albánskými rodiči, který se narodil v Norsku. Přichází zdarma po vypršení kontraktu z norského Odds BK. Ve středu hřiště by měl nahradit Josefa Hušbauera, který odešel do italského Cagliari. Roční smlouvu na Letné podepsal také talentovaný Američan Fabrice Picault.

Herolind Shala

V mládežnických kategoriích Herolind Shala reprezentoval Norsko i Albánii, na seniorské úrovni nastupuje v albánském národním týmu.

Na hostování získala Sparta duo Slováků, útočníka Ivana Schranze z Trnavy a pravého obránce Juraje Chvátala ze Senice. Naopak Roman Bednář, Tomáš Přikryl a Kamil Vacek si zkusí hostování v Příbrami, Dukle a Mladé Boleslavi.

Pelta vyfoukl Masopusta Plzni

Záložník Lukáš Masopust přišel do Jablonce z Jihlavy, kde v minulé sezóně patřil mezi nejlepší krajní záložníky v lize a vysloužil si zájem Plzně či Sparty. Zdravotní problémy však jeho možný přestup zhatily. „O Lukáše jsme měli dlouhodobý zájem. Jdeme do kvality, sám hráč projevil velký zájem u nás hrát,“ řekl šéf Jablonce Miroslav Pelta.

Další posilou pro Jablonec se stal Ján Greguš z Baníku. Po více než osmi letech odešel Luboš Loučka, který nedostával příležitosti v základní sestavě. Ve svých 32 letech zvolil netradičně až pátou německou soutěž, kde se v Neugersdorfu potká např. s Jiřím Štajnerem či Janem Nezmarem.

Zdroj fotografií: Wikimedia Commons, Darwinek, Kulac

Jakub Rygel

Jakub Rygel

Filmový fanoušek, seriálový maniak a sportovní nadšenec.

Zanechte komentář