10 žen, které vládnou sitcomům

Film Kultura / 22.2.2015

Ženy v sitcomech hrají důležitou roli. Stejně jako každé dílo, i sitcomy okoření svým šarmem. Které nás ale okouzlily jak svým šarmem, tak smyslem pro humor?

Jak jsem poznal vaši matku, Teorie velkého třesku, 2 socky či Jmenuju se Earl… To jsou všechno sitcomy, které v současné době sledujeme nebo jsme je sledovali. My jsme se tentokrát zaměřili na ženy v sitcomech či komediálních seriálech a na to, které jsou zkrátka ty nejlepší.

1. Lily Aldrin (Jak jsem poznal vaši matku)

O tom nejlepším ze seriálu si můžete přečíst v našem článku.

Lily. Milující manželka, matka a učitelka v mateřské školce má jako každá žena „temnou stránku“. Má schopnost manipulovat s lidmi a snahu dostat to, co chce. V životě měla jen jednoho sexuálního partnera a mezi její neobvyklé zájmy patří to, že se zajímá o sexuální život jiných lidí. Když se napije, projevuje sklon k hrátkám ženy s ženou. Jejím největším zlozvykem je nakupování; nakupuje téměř vždy, když je rozrušená. Umí udržet tajemství a zajímají ji drby. A dostává nás tím, jak se umí proměnit z nevinné dušičky v rozzuřenou šelmu.

2. Sookie St. James (Gilmorova děvčata)

Nejlepší přítelkyně Lorelai Gilmorové a později i její obchodní partnerka. Sookie je velmi nadanou kuchařkou. Se svými gastronomickými výtvory si vyhraje: jednou trvala na tom, aby na Díkuvzdání krůtu připravila za pomoci fritování, a tak ke konci dne byla Sookie opilá z popíjení u friťáku. Gilmorky by bez ní byly prostě ztracené!

3. Sue Sylvester (Glee)

Trenérka na střední škole Williama Mckinleyho, která získala národní ocenění za roztleskávačky. Sue byla nemilosrdná, co se týče snahy zbavit školu nálepky „Glee klub“, kvůli které byla známá. Jedná se o samolibou ženu, která má věčně hlad (velmi sympatické!) a mimo to byla Sue dokonce i hlavním kandidátem na politickou funkci – měla dokonce i svůj segment v místních zprávách.

4. Penny (Teorie velkého třesku)

Žena ze středozápadu, která se přestěhovala do Kalifornie, aby se zde stala herečkou. Penny bydlí naproti Leonardovi a Sheldonovi. Její jediné pracovní místo v herecké kariéře je role Anny Frankové v divadle a reklama na hemeroidy. I když je povahově naprosto jiná než Sheldonova matka, je zároveň jedinou ženou, která Sheldonovi zpívá ,,Soft Kitty“, když je nemocný či dokonce zraněný. Penny nás baví despektem, se kterým kouká na svět geeků, a tím, že se nikdy nebojí nikoho setřít.

5. Monica Geller (Přátelé)

Brunetka se spoustou zvláštních vlastností, která bydlí v newyorském domě, kde se často schází se svými přáteli, kteří bydlí nedaleko ní. Její rozhodnutí stát se kuchařkou pramenilo pravděpodobně z toho, že v mládí byla obézní. Nyní je více než čistotnáperfekcionistka. Často nadává na své přátelé, pokud se jejich chování a zvyky nerovnají tomu, co očekává, a někde najde kolečko od skleničky nebo snad dokonce drobky! Je si blízká s bratrem Rossem i přesto, že je přesvědčena o tom, že Ross je nejoblíbenějším dítětem rodičů. Nejlepší scénou zůstává ta, kdy si na hlavu narve krocana.

6. Carrie Bradshaw (Sex ve městě)

Carrie je klasickou newyorskou ženou, která ze všeho nejvíc miluje velmi, velmi drahé boty. Carrie a její tři kamarádky se často scházejí a diskutují společně o různých tématech – nejčastěji o mužích. Je ochotna riskovat, pokud se to týká jejího šatníku. Carrie je novinářka a tak trochu symbol nezávislé ženy, která si jde za svým a jejím hlavním cílem není vydrhnutá kuchyně.

7. Karen Walker (Will a Grace)

Karen je bohatá a často si stěžuje na nadváhu svého manžela a na to, jaké má povinnosti jako nevlastní matka. Občas si vzala nějaký ten prášek, napila se alkoholu a v neposlední řadě i urážela svou šéfku Grace a to, jak vypadá – sympatická hrdinka! Ujala se Jacka McFarlanda, gaye, který sdílel její lásku k sarkasmupenězům. Jack si dokonce vzal za ženu Kareninu služku, aby mohla zůstat ve státech. Ukázalo se, že Karen má mimo jiné i slabost pro ženy, z čehož vyplynulo, že kdysi v minulosti měla poměr s tenisovou legendou Martinou Navrátilovou – a my máme rádi české odkazování.

8. Roseanne Conner (Roseanne)

Sarkastická Roseanne Conner pracovala na spoustě dělnických pracovních místech. Otevřeně urážela oba své šéfy. Na vysoké škole se provdala za Dana. Dan a Roseanne svou náklonnost k sobě prokázali vzájemným dobromyslným hašteřením, které všichni tak dobře známe ze života. Roseanne povzbuzuje a podporuje své děti v jejich úsilí a při řešení různých konfliktů či citlivých situacích (například, kdy zjistila, že si její dcera prdla ve třídě, a nebo že její syn masturbuje) se snaží využívat svůj smysl pro humor. Obyčejná ženská, ale stejně ji zbožňujeme.

9. Liz Lemon (Studio 30 Rock)

Je hlavní spisovatelkou/scenáristkou pro show s názvem TGS. Stejně jako předchozí hrdinky se nebojí dělat si legraci ze svých šéfů. Jeden z jejích nejbližších důvěrníků byl Jack Donaghy. Po sérii katastrofálních vztahů se Liz vdala za Crisse, prodejce hot dogů. Ale hlavně, hraje ji nepřekonatelná Tina Fey (a taky se podílí na scénáři!) a tu prostě milujeme.

10. Christine Campbell (Nové trable staré Christine)

Christine je rozvedená, ale přesto svůj vztah s manželem udržuje na přátelské úrovni – to si žádá obdiv. Christine hodně pracovala, aby její syn mohl chodit na soukromou školu, přičemž se často urážela za to, že se o ní říkalo, že je chudá. Ačkoli je to milující matka, stalo se, že někdy zapomněla místo pobytu svého syna a jindy zase běžel za jejím autem – stává se to i těm nejlepším. Christine byla mnohdy líná, sobecká, měla neorganizovný život a spotřebovávala velké množství vína. Což nám pomáhá jí lépe porozumět.

Dalšími takovými postavami by mohly být například Rachel Green, Lorelai Gilmore, Max Black z 2 Broke Girls, Berta ze seriálu Dva a půl chlapů a spoustu dalších. Která je vaše oblíbená žena ze sitcomových sérií? Souhlasíte s naším výběrem, nebo byste volili úplně jiné postavy?

Zdroj videí: youtube.com

Zdroj perexové fotografie: youtube.com

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

Filmová fanynka, literární maniak a zcela nevinná slečna v jednom ;)

Zanechte komentář