Zachumlejte si krk

Krása a móda / 17.2.2015

Ačkoli je letošní zima mírná, neměli bychom zapomínat na ochranu krku.

V nedávném článku jsme se věnovali čepicím. Zima ale stále ještě nekončí, a tak je nutné podívat se i na druhou část garderoby pro zahřátí, a sice šály. Nezáleží na tom, jestli jste bláznivá dvacítka, elegantní čtyřicátnice nebo distingovaná šedesátiletá dáma. Zima na krk je každé z nás. Šála nejenže zabraňuje lezavému mrazu a větru, aby se dostaly k naší pokožce (přičemž kromě prochladnutí tyto dva živly zapřičiňují také bolest krční páteře), ale je také módním doplňkem a může velmi dobře dotvářet image.

Elegantní, ale přesto funkční

Každý miluje Chanel nebo Pradu nebo Burberry či jakoukoli jinou luxusní značku. Neexistuje na světě člověk, který by po takovémto doplňku alespoň trošku netoužil a kdo tvrdí, že ho nechce, chce ho ze všech nejvíce. Šály těchto značek jsou nejen krásné, také jsou velmi příjemné na omak a bývají vyrobeny z těch nejkvalitnějších materiálů, jako je kašmír či italská vlna. U šátků pro celoroční nošení nebudeme o kvalitě hedvábí vůbec diskutovat. Jen se podívejte jaký nádherný kousek v námořnické modři pro letošní zimu přinesl Chanel.

Šála Chanel Winter 2014/2015, šála Burberry  zdroj: chanel.com, burberry.com

Šála Chanel Winter 2014/2015, šála Burberry.
Zdroj: chanel.com, burberry.com

Čepice? Šála? Rukavice?

Těžko říct, která funkce je hlavní pro tohoto hybrida mezi ochrannými pomůckami. Spirithood plní funkci jak pokrývky hlavy, tak šály při omotání jejích konců kolem krku. Navíc vzhledem k dostatečně dlouhým koncům s „kapsami“ lze tento kousek použít také jako rukavice. Je jen na vás jak tuto módní záležitost využijete a zda si pořídíte tu z nejkvalitnější umělé kožešiny, ať už s ušima, nebo bez uší, anebo pletenou s hlavičkou zvířátka. Spirithood by neměla chybět v žádné zábavné skříni.

Spirithoods s hlavou zvířete i barevná s ušima  zdroj: knitwits.cz, spirithoods.com

Spirithoods s hlavou zvířete i barevná s ušima.
Zdroj: knitwits.cz, spirithoods.com

Handmade pro každého

U zvířátek ještě zůstaneme. V případě, že značkovým šálám příliš neholdujete nebo se nehodí k vašemu stylu a máte raději nekonvenční doplňky, máme pro vás skvělý nápad, jak skloubit nekonvenční móduprudkou originalitou a zároveň i podporou začínajících designérůdesignérek. Co takhle mít na krku lišku? A co takhle ji mít na krku tak, aby žádná živá liška nemusela trpět? Právě pro ty z nás, které dávají přednost spíše homemade výrobkům je tady Krystl Macková a její liščí šály v nejrůznějších barvách. Nejenže vás tyto pletené neživé lištičky zahřejí, navíc jsou naprosto nepřehlédnutelné a velmi příjemné na omak. Kdo se nebojí, směle do lišek.

Krystl kromě liščích šál vyrábí také tašky, šperky a mnoho a mnoho dalších věcí, určitě se vyplatí se na web této šikovné slečny podívat.

Zrzavá a šedá liška na krk od Krystl. zdroj: http://krstlvyrobky.blogspot.cz/

Zrzavá a šedá liška na krk od Krystl. zdroj: http://krstlvyrobky.blogspot.cz/

Tak co? Budete elegantní a půjdete s dobou, nebo poplavete proti proudu?

Zdroj perexového obrázku: pixabay.com

Veronika Vrzalová

Zanechte komentář