Česká reprezentace si připsala první výhru v Euro Hockey Tour

Sport / 7.2.2015

Šest zápasů čekali čeští reprezentanti na výhru v letošním ročníku Euro Hockey Tour. První tři body Češi získali po výhře nad Ruskem.

Fanoušci v Karlových Varech se mohli těšit z první výhry českého národního týmu v této sezoně. Češi měli po šesti utkáních na svém kontě pouhé dva body za prohru s Finy a Švédy po nájezdech. U vítězství českých reprezentantů nechyběl ani Martin Ručinský, který se do reprezentace vrátil po dlouhých devíti letech. Ručinský se díky utkání s Ruskem zároveň stal nejstarším reprezentantem v historii českého a československého hokeje. Litvínovský útočník si svůj návrat do reprezentace osladil jednou asistencí. Spolehlivý výkon předvedl také Alexandr Salák, který zlikvidoval všechny ruské šance a připsal si pátou nulu v reprezentačním dresu.

Koukal poslal Čechy do vedení

Český tým vstoupil proti mladému a nezkušenému ruskému týmu do utkání velmi aktivně. Už ve třetí minutě našel Vondrka před brankou zcela volného Koukala, který překonal Šaryčenkova střelou nad lapačku. Ruský golman proti této střele neměl šanci a Češi vedli 1:0. Po dobrém nástupu českého týmu se ale hra začala vyrovnávat a do šancí se dostávali i ruští reprezentanti, nicméně Salák střelecké pokusy Loktionova a Slepyševa zlikvidoval. Z Čechů zahrozil Klesla a následně Ručinský, ale ani jeden z nich úspěšný nebyl.

Skvělá dvouminutovka rozhodla o osudu utkání

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji Rusové. Hned v úvodu se dostal do samostatného úniku Glinkin, ale český gólman jeho střelu mezi betony dokázal zneškodnit. Jestliže do tohoto okamžiku byli Rusové vyrovnaným soupeřem, tak tento moment je zlomil. Český tým začal Rusy přehrávat a z toho plynuly další šance a také přesilové hry. V první přesilovce měl obrovskou šanci Adamský, ale nepodařilo se mu přehodit beton ruského gólmana.

Dominik Simon se proti Rusům prosadil i v tomto zápase. Zdroj: www. hcskoda.cz, Milan Podpera

Dominik Simon se proti Rusům prosadil i v tomto zápase. Zdroj: www. hcskoda.cz, Milan Podpera

Netrvalo ale dlouho a vyprodaná KV Arena se mohla radovat podruhé. Ve třiatřicáté minutě ukázal výborný přehled čtyřiatřicetiletý Ručinský a skvělým pasem našel nejmladšího hráče týmu Simona, který střelou pod horní tyč zvýšil náskok Čechů na rozdíl dvou branek. O dvě minuty později vedli Češi již 3:0. Kempný pasem přes tři čtvrtiny hřiště vyslal Vondrku do úniku a ten střelou ke vzdálenější tyči zvýšil náskok Růžičkova výběru.

Závěr zápasu změny nepřinesl

Ve třetí třetině si čeští reprezentanti s poklidem hlídali třígólové vedení a nepouštěli Rusy do výraznějších šancí. Ruští reprezentanti nedokázali využít ani dvě přesilovky, které se jim naskytly. Změnit skóre mohl i mladíček Simon, ale Šaryčenka neprostřelil. Poslední minutu utkání zpestřila bitka mezi Kleslou a Timkinem, ale ani ta už na výsledku utkání nic změnit nemohla. Oba hráči vyfasovali trest pět minut do konce utkání.

Po šesti porážkách si Česká republika připsala na své konto první výhru, ale stále zůstává s pěti body na posledním místě tabulky Euro Hockey Tour s pětibodovou ztrátou na třetí Finy. Druhé utkání proti Rusům se odehraje v sobotu 7. 2. od 13 hodin v pražské O2 Areně. Doufejme, že naši reprezentanti zvítězí i v tomto utkání.

Zdroj perexové fotografie: Wikimedia Commons, s.yume