GameStick: Herní konzole do kapsy

Technologie / 29.1.2013

„Flashdisk? Ne, to je moje nová herní konzole.“

Minimalizaci dnes v oblasti elektroniky vidíme všude. Ještě před pár lety mobily vážily dvakrát tolik co dnes a do šířky starých CRT televizí byste narovnali pět dnešních. Herní konzole se tomuto trendu celkem úspěšně vyhýbají. Kupříkladu Playstation 3, jedna z nejmodernějších herních konzolí, je více než třikrát těžší než populární Nintendo NES z roku 1985. Nyní ale přichází novinka, která se na onen minimalizační trend plně zaměřila.

GameStick se objevil na stránkách Kickstarter (web, který se zaměřuje na vybírání finančních příspěvků startujícím projektům) 2. ledna a od té doby už stihl od nadšené veřejnosti vybrat přes 475 tisíc dolarů na podpoře a předprodeji. Jedná se o malé zařízení podobné flashdisku, které obsahuje operační systém Android 4.1, dvoujádrový procesor Amlogic 8726-MX, 1GB operační paměti, 8GB úložiště, WiFi, BluetoothHDMI konektor. Součástí je samozřejmě i ovladač, do kterého můžete konzoli uschovat.

a3a722eb4137b8b0866c833cc8c9f1d8_large

Ukázka ovladače

Do dnešního dne vývojáři napočítali přes 200 titulů ze sféry všech existujících her pro Android (cca 700 tisíc), které se perfektně hodí pro hraní pomocí GameSticku. A další budou přibývat díky vznikajícím spolupracím tvůrců konzole a vývojářů Android aplikací (Madfinger, Hutch, Disney).

A kolik za tuto novinku zaplatíte? Cena je dalším velkým lákadlem: v předprodeji vás vyjde na 79 dolarů plus poštovné, tedy zhruba 1800 korun. To je méně než polovina ceny „plnohodnotných“ Playstation 3 nebo Xbox 360. Na trh GameStick poputuje už v březnu.

Zdroj obrázků: Kickstarter.com, Engadget.com

Ondřej Martinů

Ondřej Martinů

Redaktor sekce technologie, student žurnalistiky na Univerzitě Palackého, amatérský fotograf, nadšenec do mobilů, fotoaparátů, automobilů a dobrého vína.

Zanechte komentář