Straight No Chaser se v rámci turné podívají i do Prahy

Hudba / 8.2.2015

V rámci AghaRTA Prague Jazz Festivalu 2015 k nám zamíří pánský „a cappella soubor“ Straight No Chaser, který věří ve vyprodané turné i v Evropě.

Že jste o tomto pánském pěveckém uskupení ještě neslyšeli? V tom případě je na čase to napravit! V rámci již 24. ročníku AghaRTA Prague Jazz Festivalu se organizátorům podařilo domluvit koncert této vokální skupiny, která je v Americe velice oblíbená. Ve stejný úspěch věří i v Evropě, a proto v rámci svého turné Happy Hour Tour zamíří nejen do České republiky, ale také do Německa, Rakouska, Itálie či Francie a několika dalších zemí.

Straight No Chaser? Fenomén z USA

Soubor vznikl v roce 1996 na univerzitě v Indianě v USA a od té doby s menší obměnou zpěváků funguje pod názvem Straight No Chaser až dodnes. Své první album Holiday Spirits nazpívali v roce 2008 a rok na to již vyhráli cenu za Best Holiday Album a s písní Carol Of The Bells byli nominováni na Best Holiday Song. Poté následovala alba Christmas Cheers, With a Twist a v roce 2013 Under the Influence.

Straight No Chaser jako pánský „a cappella soubor“ zapůsobil a během chvíle se stal velkým fenoménem s masivní fanouškovskou základnou. Jejich nahrávky i vystoupení v televizi sklidily velký úspěch. Po vydání čtvrtého alba, které obsahuje skladby, na kterých se souborem spolupracovaly také velké hvězdy jako Jason Mraz, Phil Collins či Dolly Parton, přichází Happy Hour Tour, v jehož rámci plánují zavítat také do Evropy. Díky americkému turné si už vybudovali pověst nezapomenutelného živého zážitku, a to nejen pro zvuk deseti nefalšovaných mužských hlasů, ale i pro svůj smysl pro humor.

Jak dopadnou v České republice se můžete přesvědčit sami, a to 12. února od 21 hodin v Lucerna Music Baru. Zde vystoupí v rámci již zmíněného AghaRTA Prague Jazz Festivalu 2015.

V rámci AghaRTA Prague Jazz Festivalu zahrají také:

  • SCOTT BRADLEE & POSTMODERN JUKEBOX, Praha (17. 3. 2015)
  • SHEILA E, Praha (31. 3. 2015)
  • MIKE STERN BAND, Praha (20. 4. 2015)
  • MACEO PARKER, Praha (30. 4. 2015)
  • DAVE WECKL ACOUSTIC BAND, Praha (7. 5. 2015)

 

Zdroj perexové fotografie: Youtube.com

Zdroj všech videí: Youtube.com

Martina Baierová

Martina Baierová

Editorka sekce Cestování a šéfredaktorka portálu, která se snaží jít vždy za svým snem. A hlavně se nevzdávat, že jo.

Zanechte komentář