Jak chránit pleť na horách?

Krása a móda / 6.2.2015

Pokud vyrážíte letos na zimní dovolenou, nezapomeňte si pořádně zabalit. Kosmetika nesmí ve vašem kufru zaručeně chybět, i když nemáte v plánu se výrazně líčit.

Zimní období je pro naše tělo a především pro pleť poměrně vyčerpávající. Obzvlášť, když vyjíždíte s partou kamarádů na hory. Moc dobře víte, že v následujících dnech vás nejspíš čeká nezdravá strava a alkohol. To nikomu z nás moc nepřidá, pokožka je zahlcována zvenkuzevnitř. Pokuste se ji chránit alespoň na povrchu pomocí několika našich tipů.

Vybrala jsem pro vás běžně dostupné výrobky, které seženete na jednom místě v obchodním centru, ať už v drogerii nebo v lékárně. Některé výrobky jsou k mání i v supermarketech.

Čistěte pleť pravidelně

I když se na horách nelíčíte, to však neznamená, že byste měly opomíjet čištění pleti. Ránovečer si ji očistěte micelární vodou, která vám pokožku osvěží a dodá jí potřebné vitamíny.

Bioderma je jedna z nejprodávanějších odličovacích vod na celém světě. Vybrala jsem Sensibio H2O AR pro citlivou pleť. Má hydratační účinky, odličuje, čistí a odstraňuje začervenání pokožky. Bioderma se skládá z patentovaného komplexu Rosactiv, který zabraňuje začervenání pleti a posiluje kožní cévy.

Čisticí micelární vody od francouzské značky Mixa jsou v poslední době velmi populární. Většina z nich je hypoalergenní, obsahuje vitamín B5 a zklidňující výtažek z růže. Zaručují vám vyčištěnou, osvěženou a zklidněnou pleť bez pocitu pnutí.

Odličovací vody

Pleťové čisticí prostředky. Zdroj: bioderma.com, mixa.com

Nezapomeňte na krém

Mažte se ráno i večer. Pokud máte možnost, namažte se i v průběhu dne na svahu. Některé dermatoložky doporučují vrstvit. Vaši pleť chrání tzv. SPF faktor (Sun Protection Factor), který vstřebává UV záření přítomné ve slunečních paprscích. Pamatujte na to, čím vyšší ochrana, tím lépe pro vás. Například přípravek s faktorem SPF 10 bude vaši pleť chránit po dobu 150 minut, pokud tedy sluneční záření bude stejné.

Piz Buin Mountain Cream je v několika variantách, s SPF 15, 30 a 50. Díky ochrannému faktoru zamezuje spálení pokožky, chrání před nežádoucím zářením, chladem i větrem a dokonce i hydratuje. Tento výrobek je velmi bohatý na složení, obsahuje vitamín E (chrání pokožku před volnými radikály), skládá se z Cold Sheil komplexu (chrání před zimou i větrem a současně předchází ztrátě vlhkosti) a HeliopexTM technologie (ochrana před slunečním zářením, hydratuje a je odolná proti vodě a potu). Tento přípravek zakoupíte většinou v lékárnách. Pokud brouzdáte na internetu, můžete ho mít i za příjemnější cenu.

Ochranný krém na hory

Krém Piz Buin Mountain Cream je vhodný do chladného a horského prostředí. Zdroj: pizbuin.com

Namazané rty

Vaše rty velmi trpí a to nemusíte zrovna sjíždět svah ve velké rychlosti za studeného větru. Mějte po ruce hydratační balzám na rty, který vám uleví od pnutí a pomůže vám předcházet popraskání.

Labello Med Protection SPF 15 vaše rty regeneruje, hydratuje, vyživuje a zároveň chrání před UV zářením. Má neutrální chuť, která vás nebude nijak obtěžovat.

Neutrogena Lip Moisturizer SPF 15 vaše rty zanechává hebké, bez pocitu lepení. Hydratační formule dodává vitalitu, předchází popraskání a chrání rty faktorem SPF 15. Na českém trhu jsou k dostání balzámy i s vyšším ochranným faktorem.

Balzámy na rty

Balzámy na rty, které vám přijdou vhod v chladném počasí. Zdroj: labello.com, neutrogena.com

Jak můžete pokožce ještě ulevit?

Na horách to zkrátka fouká, nezapomeňte vyjíždět s kuklou nebo nákrčníkem, který vám bude chránit dolní část obličeje.

A jak chráníte svou pokožku vy? Máte nějaké zajímavé tipy, které by ocenili naši čtenáři? Sem s nimi!

Zdroj perexové fotografie: archiv autorky

Dominika Schmidtová

Zanechte komentář