Belgie žádá o zapsání hranolek na seznam UNESCO

Na talíři / 11.2.2015

Hranolky jako nehmotné kulturní dědictví? Proč ne!

„Všichni společně za naše belgické hranolky!“ Tak zněl slogan na belgických stránkách, kam mohli občané, kteří tento možná trochu ztřeštěný nápad chtěli podpořit, přispět svým podpisem. Zaslouží si ale obyčejné hranolky až takovou poctu?

Ikona belgické gastronomie

Hranolky znamenají pro Belgičany opravdu hodně a také jsou na ně náležitě pyšní. Ptáte se, v čem spočívá jejich jedinečnost? Podle expertů tkví tajemství především v kvalitě v Belgii pěstovaných brambor, v tuku z hovězího masa, na kterém se pravé a nefalšované belgické hranolky smaží, a v samotném procesu smažení, které má správně probíhat ve dvou fázích.

Zaslouží si hranolky zapsání na seznam UNESCO? Zdroj fotografie: foter.com, davidkosmos

Zaslouží si hranolky zapsání na seznam UNESCO? Zdroj fotografie: foter.com, davidkosmos

Podpora zemědělství a turismu

Také z ekonomického hlediska by zapsání hranolek na seznam UNESCO Belgii jen pomohlo. Jednak by s sebou přineslo větší podporu zemědělců, kteří brambory pěstují, jednak by přitáhlo více turistů. A vzhledem k tomu, že je v zemi kolem pěti tisíc podniků, kde si je můžete dát, je logické, že se Belgii hranolky jeví jako opravdu dobrý byznys.

Jídlo na seznamu UNESCO

Možná se vám to bude zdát neuvěřitelné, ale hranolky nejsou jediné jídlo, které by bylo zapsáno na seznamu nehmotného dědictví UNESCO. Své čestné místo už tam má tradiční mexická, francouzská a japonská kuchyně, středozemní dieta, o které jsme vám něco málo prozradili v seriálu věnovanému španělské kuchyni, a „keskek“, slavnostní pokrm, který najdeme v turecké, řecké či íránské kuchyni. A tak si říkám… proč by tam nemohly být i hranolky?

Zdroj perexové fotografie: semainedelafrite.be (upraveno)

Silvie Kostovská

Silvie Kostovská

Studentka bohemistiky a hispanistiky, nelítostný grammar nazi, nenapravitelný shopaholik, kavárenský povaleč, blázen do kultury, vášnivý pisálek s fetiší na očuchávání knížek, Brňák duší, cestovatel tělem a milovník dobrého jídla (zejména sladkého), toť moje maličkost. Na Generaci 21 zastávám post editorky sekce Na talíři. Kromě Generace píšu ještě blog Twenties girl (twentiesgirl.wix.com/twentiesgirl).

Zanechte komentář