kabelka, taška

Redakce pod pokličkou: nahlédněte do kabelek

Krása a móda / 18.2.2013

Řekni mi, co nosíš v kabelce, a já ti povím, jaký jsi. I tak by se dal pojmout tento článek. Zjistěte, na co nedá dopustit naše redakce.

Nahlédněte do našich životů, myšlenek a kabelek. Na rozdíl od politiků nic neskrýváme a rádi se s vámi podělíme – i o soukromí, které bývá schované za zipem naší kabelky!

Jana Hybnerová

hlavní editorka sekce Kultura

Jsem bordelářka a kabelku považuji za svůj přenosný dům na cestách. Zdroj: Jana Hybnerová, Generace 21

Jsem bordelářka a kabelku považuji za svůj přenosný dům na cestách.
Zdroj: Jana Hybnerová, Generace 21

Asi jako každá správná ženská v kabelce nosím svůj drahocenný poklad. Prostě vše, co by se zrovna mohlo hodit. Kabelku totiž považuji za přenosný domeček, který mohu všude a kdykoliv tahat s sebou. Čím větší kabelka, tím větší prostor pro poklady nejrůznějšího druhu – léky, propisovací pera, kosmetika, diář a našlo by se toho ještě více.

Asi nejčastěji a ve všech kabelkách, které mám (a že se mi už nevejdou do pokoje, kolik jich je), se nachází kupa obalů, které patří do koše, a ne do kabelky. Povalují se mi všude – obaly od žvýkaček, sušenek, účtenky, zmuchlané poznámky ze školy…

Nejdůležitější vybavení jsou talismany, bez kterých nevylezu z bytu. Proto se i několikrát klidně vrátím domů, jen abych přehodila všechny talismany do správné kabelky. Nejsem sice věřící, ale růženec  a malý andělíček nesmí chybět na žádném z mých kroků.

Knihy, knihy a zase knihy. Pokud cestuji někam dál, jistí to velká kabela. A když velká, pak to znamená knihu s sebou. Občas mívám marnivé nálady a nemohu se rozhodnout, kterou knihu vzít. V takové chvíli jsem schopná s sebou nosit i více knih, abych se až cestou mohla rozmyslet, jakou z nich si vlastně mám chuť přečíst. Pokud spěchám, není čas a v kabelce ani prostor, jistí to e-čtečka. Tu s sebou nosím neustále (slouží mi i jako mp3 přehrávač.).

Alice Pazderová

editorka sekce V obraze

Nikdy nemám věci v kabelce uspořádané a jsem přesně ten typ, který hrabe klíče před dveřmi dlouho dobu, než je najde.

Nikdy nemám věci v kabelce uspořádané a jsem přesně ten typ, který hrabe klíče před dveřmi dlouhou dobu, než je najde.
Zdroj: Alice Pazderová, Generace 21

Kabelky velmi často střídám a některé věci nepřesunuji z jedné do druhé, takže mám ve všem trochu chaos. Pokud jdu do školy, nosím většinou větší tašku, ve které mám i svačinu a pití. Vybrala jsem k fotce kabelku, kterou jsem měla naposledy. Nechybí diář, který jsem si poprvé musela pořídit ve formátu celá stránka na den, protože mi nějak přestávalo stačit místo u těch menších. Poslední dobou sebou nosím i sešit, kam si píšu nápady na články či všelijaké poznámky. K tomu všemu nechybí ani propiska, většinou nosím jednu, ale občas zapomenu, jestli zrovna v kabelce nějakou mám a pak jich je tam i několik.

Snad ve všech kabelkách a taškách (ostatně jako po celém bytě) mám nějaké sponky. Z líčení mám nejčastěji rtěnku, občas korektor a poslední dobou jsem začala používat balzámy na rty. No a pak už je to klasika, kterou najdete skoro v každé dámské kabelce. Kapesníčky, žvýkačky, peněženka, iPod, mobil a klíče. Já tam mám také brýle (nebo pouzdro), protože je nosím na dálku.

V téhle jsem ale měla i dvě věci, které běžně nenosím. První z nich je foťák, já fotím moc ráda a nosím ho asi častěji než ostatní, ale tentokrát byl v tašce, protože tam zůstal od pátečního večera, kdy slavila moje kamarádka narozeniny. A ze stejného důvodu jsem tam našla i tu frkačku.

Simona Mašková

redaktorka sekce Design

Kabelka

Cestovní sada kontaktních čoček – i to můžete najít u naší redaktorky Simony!
Zdroj: Simona Mašková, Generace 21

Ve své tašce nosím neustále spoustu věcí, o kterých by asi někdo řekl, že jsou nepotřebné. Nicméně já je nutně potřebuji. Nikdy v mé kabelce nebude chybět peněženka, doklady a klíče. Málokdy vyrazím bez svého diáře, protože je to můj druhý mozek. Z těch méně všedních věcí musím mít i cestovní sadu na kontaktní čočky, brýlekapky do očí, nesmí mi chybět rtěnka a balzám na rty, krém na ruce a samozřejmě pár léků a náplastí, kdyby náhodou.

Lucie Rubešová

hlavní korektorka portálu

Věci, které nesmějí chybět v kabelce editorky Lucie. Zdroj: Lucie Rubešová, Generace 21

„Můj zlozvyk? Pořád se voním,“ říká hlavní korektorka Lucie.
Zdroj: Lucie Rubešová, Generace 21

Tak jako asi každá dívka, i já si neustále přesunuji věci z jedné kabelky do druhé. Mám ale „sadu“ věcí, které mi nesmí v žádné tašce chybět a bez kterých nevyjdu z bytu!

Rozhodně se neobejdu bez diáře. Podle něj se řídím, plánuji den a zapisuji si do něj poznámky. Protože ráda hezky voním, pořád u sebe mám parfém, který používám zhruba každé dvě hodiny. Vím, že to může být trochu moc, bohužel je to takový můj zlozvyk. Vždy také od nového parfému ztratím zavírání. V kabelce mi také nechybí zkrášlovadla jako jsou pudr, tvářenka, lesk, krém na ruce a hřeben. Na dlouhé jízdy vlakem jsem pojištěná sluchátky. Klíče a peněženka jsou samozřejmostí.

Silvie Trebatická

šéfredaktorka portálu

kabelka, uvnitř kabelky

Pod tmavou slupkou se skrývá barevný život!
Zdroj: Silvie Trebatická, Generace 21

Na rozdíl od svých kolegyň nepatřím mezi lidi, kteří kabelky střídají. I přestože mám slušnou sbírku, v současné době používám hlavně dvě – jednu hlavní, tu vidíte na fotografii, a pak menší, kterou vytáhnu ve chvíli, kdy jdu jen tak na procházku.

V puntíkaté složce nosím často učební materiály,časopisy nebo poznámky. Je poměrně pevná, takže se mi nic nepokrčí, a navíc mě vždycky rozveselí. Žlutou peněženku mám z chorvatského trhu a holčičku s růžovou mašlí miluji. Peněženka je velká, ale pro její roztomilost ji to odpustím. Stejně dětinské je moje pouzdro s medvídky, které má tři přihrádky. Vejde se do něj všechno. V jedné kapse nosím malý deodorant s dezinfekčním gelem, v druhé základní dekorativní kosmetiku a třetí přihrádka je prostě praktický mišmaš. Najdete v ní malý blok s propiskou, lék na bolest hlavy, pastilku na bolavý krk nebo dětské náplasti. Nedílnou součástí mé kabelky je i mobilní telefon, který schovávám do pruhovaného obalu. iPod na svůj obal teprve čeká, mělo by mu přijít malé plyšové pouzdro ve tvaru medvídka. Dopustit nedám ani na diář, ke kterému nesmím zapomenout propisku a zvýrazňovač. Nosím je v červeném obalu s černými květy. A poslední věc, kterou u mě najdete, je skládací deštník. Výborně poslouží proti nepříjemnému mrholení.

A co nosíte vy? Napište nám do komentářů!

zdroj perexové fotografie: sxc.hu

Silvie Olbrichová

Silvie Olbrichová

V duši stále malá holka, která má ráda milé lidi, hřejivé slovo, motivační citáty a fotografie. Inspiraci hledá všude kolem sebe a nachází ji i tam, kde ostatní ne. Miluje, když den prožije naplno a napíše hezký článek. Kontaktovat ji můžete na silvie.olbrichova@generace21.cz

Zanechte komentářVaše názory

 • Silvie Trebatická

  Anetto, pobavila jste nás!

  Nechcete nám poslat svou fotografii? Rádi zveřejníme i, jak říkáte vy, bordel v taškách našich čtenářů! Rozmyslete si to a dejte mi případě vědět na silvie.trebaticka@generace21.cz

 • Silvie Trebatická

  Petro, snad naleznete trochu slušnosti a taktu, stejně jako editorka Alice nalezla balzám na rty.
  Pěkný den a hebké rty vám přeji! 🙂

 • Alice Pazderová

  Milá Petro. Nepíšu nic o tom, že bych je objevila, ale o tom, že jsem je začala používat. 😉