flyboarding

Flyboarding – létání nad vodní hladinou

Sport / 4.2.2015

Autor:

Jsi vyznavačem adrenalinových sportů a ještě jsi nezkusil flyboarding? Tak to honem naprav! Zažiješ při něm jedinečný pocit volnosti.

Flyboarding

Flyboarding je novinka mezi adrenalinovými zážitky. Provozuje se od června do září a jakékoliv počasí pro jeho absolvování není překážkou. Při flyboardingu létáš nad vodní hladinou, potápíš se nebo skáčeš nad hladinou jako delfín. Zařízení flyboard ti umožní vyletět až 9 metrů vysoko. Díky tomu, že létat lze všemi směry, okusíš naprostou svobodu pohybu.

Naučit se létat na flyboardu je otázka několika minut. Pro tento sport je typické intuitivní ovládání. Pohyby chodidel a trupu určují směr letu. Při flyboardingu není důležitá síla a fyzická zdatnost, ale rovnováha a koordinace pohybů.

flyboarding

Tohle si přece nemůžeš nechat ujít!

Lekce flyboardingu

Výuka flyboardingu je rozdělena do dvou částí. První část se zabývá teorií. Dozvíš se, jak flyboard řídit a jak na něm udržet balanc. Ve druhé části přichází čas na využití nově získaných znalostí v praxi. A vážně to stojí za to! Celá lekce trvá jednu hodinu. Samotné létání pak 15 minut. Výuka probíhá pod hlavičkou zkušených instruktorů, proto nemusíš mít strach. Na bezpečnost klientů se dbá především!

Veškerou potřebnou výstroj, která zahrnuje neopren, ochranné pomůcky a vestu, ti zapůjčí na místě. Takže stačí vzít jen plavky, ručník a vyrazit si užít tento nezapomenutelný zážitek.

Flyboarding × hoverboarding

Mimo to máš možnost otestovat i jiné vodní sporty. Zkusit můžeš třeba hoverboarding, při kterém se nad vodou létá na prkně. Hoverboard pracuje na stejném principu jako flyboard. Oproti flyboardu je však rychlejší a vznést se s ním můžeš až 5 m vysoko. Manipulace s hoverboardem je lehká – stačí opět pouze udržet rovnováhu.

No tak neváhej a vlij si adrenalin do žil!

Zdroj fotografií: Adrop.cz

Generace21

Generace21

Zanechte komentář