Alexej Liuliava představuje značku RAWFOOD

Na talíři / 18.5.2015

Přinášíme vám rozhovor s ředitelem společnosti Health Food Production Alexejem Liuliavou o konceptu potravin RAWFOOD.

Alexej-7-Edit

Alexej Liuliava.

Alexej Liuliava je  vedoucím oddělení technologie a kvality a ředitelem společnosti Health Food Production s. r. o. a stojí za konceptem potravin pod novou privátní značkou RAWFOOD.  Za touto značkou stojí spolupráce se slovenskou firmou BIOLIENKA.

Proč jste se rozhodli právě pro raw stravu?

Čeští zákazníci postupně vyhledávají kvalitní, chutné a zdravé potraviny a poslední dobou začali objevovat i pojem raw food. Tato změna je pro nás velkým pozitivem, a my se tak můžeme více rozšiřovat a nabízet pestrý výběr zdravých pochoutek. Raw food je ovšem primárně konzumace syrové stravy a je o nevařených, tepelně nezpracovaných potravinách.

Je to i váš životní styl?

Já a syrová strava? Ano, živím se raw, ale rozumně. Jím hodně čerstvé zeleniny a ovoce. Byl jsem ovšem vychováván na vařené a jinak upravované stravě, proto syrovou stravu přidávám postupně. Cítím, že je to tak správně.

Značka RAWFOOD

Koncept potravin pod značkou RAWFOOD je založen na třech řadách produktů:

– BIO Sladké  ovocné snacky –  jsou určeny hlavně pro ty, kteří si rádi pochutnají na exotickém ovoci, ale na své si přijdou i milovníci sezónního ovoce. Ovoce zachovává svou barvu, aroma a chuť, a to i přes to, že není ošetřeno konzervanty.

– BIO sušenky a krekry – je to slaná pochoutka, vždy křupavá alternativa klasického chleba s příjemnou chutí čerstvých bylin a aromatického koření. Výborně chutnají s různými pomazánkami, fantazii se meze nekladou.

– sladkosti a dezerty – výrobky s oblíbenou oříškovou chutí. Úžasně chutné, výjimečně lahodné. Neobsahují rafinovaný cukr, lepek, ztužené tuky ani chemické konzervanty. Neuvěřitelně chutnají dospělým i dětem – ověřené na vzorku dětí, které konzumují běžně dostupné sladkosti.

Více najdete na webových stránkách RAWFOOD.cz.

Pan Alexej Liuliava kontroluje proces výroby.

Pan Alexej Liuliava kontroluje proces výroby.

Kde všude můžeme značku RAWFOOD najít?

Jsme velice rádi, že nás oslovila řada distributorů z ČR a dalších evropských států s možností spolupráce na novém konceptu potravin, který odpovídá naší myšlence. Tou je dodávat lidem zdravé a kvalitní potraviny v balení, které je uživatelsky příjemné, zákazník si na produktu může pochutnat kdekoliv.

Sortiment výrobků je dodáván do sítě bioobchodů, farmařských obchodů a obchodů se zdravou výživou. Věříme, že si naše výrobky naleznou své stálé zákazníky, kteří ocení jejich kvalitu.

Recept na oblíbené jídlo:

Mé oblíbené jídlo je řecký salát, který obsahuje rajčata, papriky, okurky, cibuli, olivy a sýr feta, to vše je ochuceno oreganem a zalito olivovým olejem.

Jaké bylo nejlepší jídlo, které jste v poslední době jedl?

Mám rád cestování a zejména hledání exotických a chutných jídel a surovin. Na svých cestách jsem narazil na spoustu zajímavých míst i lidí a to mne inspirovalo k vytvoření RAWFOOD výrobků. Je to třeba Tkemali omáčka nebo Garam Masala. Tkemali je studená gruzínská sladkokyselá švestková omáčka a připomínají taková pikantní povidla. Garam Masala je ostrá směs koření. Používá se k ochucení například jogurtu, je oblíbená hlavně v Indii.

Balení výrobků RAWFOOD.

Balení výrobků RAWFOOD.

Proč by podle vás měli čtenáři volit výrobky RAWFOOD?

To je prosté. Protože všechny výrobky RAWFOOD jsou vyráběny z čistě rostlinných, prvotřídních surovin v bio kvalitě. Produkty vyrábíme podle přísných zákonných norem.

Zdroj fotografií: RAWFOOD.cz

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentář