První týden na Australian Open

Sport / 30.1.2015

První ze čtyř letošních Grand Slamů se přehoupl do druhé poloviny. Pojďme se podívat, co se zatím na turnaji událo.

Bezpochyby největší překvapení dosavadního průběhu turnaje se odehrálo ve třetím kole, kdy druhý nasazený tenista, Roger Federer, narazil na houževnatý odpor Andrease Seppiho, který se odmítl zhostit role komparzisty, jenž mu před zápasem předpovídali všichni tenisoví experti. Tento vytáhlý Ital dokázal rekordmana v počtu vítězných Grand Slamů porazit poměrem 3:1 na sety, a způsobil tak velkou senzaci.

Další překvapení, tedy takové, které by se alespoň přiblížilo tomu, které předvedl Andreas Seppi, se neodehrálo. A tak se ve čtvrtfinále turnaje nachází, vyjma Federera, všichni nejvýše nasazení tenisté turnaje. Roli švýcarské legendy v boji o semifinále zastoupil domácí Kyrgios. Teprve devatenáctiletý mladík si poradil s Federerovým přemožitelem a o semifinále, do kterého ho jistě bude mocně tlačit i domácí bouřlivé publikum, se utká s Andym Murrayem.

Berdychovi se zatím daří. Zdroj: Wikipedie, Flickr upload bot

Berdychovi se zatím daří. Zdroj: Wikipedie, Flickr upload bot

U žen již bez českého zastoupení

O semifinále bude bojovat také česká jednička Tomáš Berdych. Tomu se ve čtvrtfinále postaví neoblíbený Nadal. Ten však na tomto turnaji působí poměrně mdlým dojmem, a český tenista tak určitě bude mít šanci tohoto španělského hráče porazit. Suverénní jízdu zatím předvádí světová jednička Novak Djokovič. Ten se do čtvrtfinále probojoval, aniž by ztratil sadu. Ovšem nutno podotknout, že proti němu zatím nestáli nikterak kvalitní soupeři. To se změní právě až v boji o semifinále. Vyzve ho totiž kanadský ranař Milos Raonic.

V ženské části pavouka bohužel po výborném začátku již nepokračuje žádná z českých tenistek. Největší naděje na úspěch, česká jednička Petra Kvitová, vypadla ve třetím kole s výborně hrající Keysovou. Dál, i přes nečekané problémy v podobě dvou zápasů na tři sety, jde i světová jednička Serena Williamsová. Ve čtvrtfinále ji čeká těžký duel se slovenskou tenistkou Dominikou Cibulkovou. Už v semifinále je druhá nejvýše nasazená, Maria Šarapovová. Uvidíme tedy, zdali ve finále dojde k bitvě dvou nejlepších tenistek současnosti.

Zdroj perexové fotografie: Wikipedie, Magnus Manske

Lubomír Řepa

Zanechte komentář