DrawPile, spolupracujeme při kreslení

Technologie / 1.2.2015

Chcete spolupracovat na konceptu s kamarádem, který není s vámi? S touto kreslící aplikací to je zcela snadné. Neexistují žádná omezení. 

Hlavní funkce aplikace:

  • Režim pro více uživatelů a ukládání do formátu OpenRaster
  • Vrstvy
  • Možnost zapisovat si textové poznámky
  • Tlaková citlivost
  • Obrázek lze volně otáčet při kreslení
  • Vestavěné hostování
  • Chat

Drawpile, aplikace vytvořena Callem Laakkonenem, umožňuje až 20 uživatelům spolupracovat na jednom plátně ve stejné chvíli. Můžete být kdekoliv. Aplikace je do začátku volně ke stažení a můžete se podílet na její úpravě a nemusíte být ani programátoři. V současné době může každý uživatel Drawpile pomoci s překlady do různých jazykových mutací, nebo jednoduše hlásit chyby, které objeví. Tato aplikace umí spolupracovat s formátem OpenRaster, díky tomu je tato aplikace kompatibilní s jinými nástroji. Aplikace je dostupná pro operační systémy Windows, OS X a Linux.

Nahrávání a zpětné přehrání kreslení

Jedna z nejzajímavějších funkcí přidaná s verzí 0.8.2 je, že můžete nahrávat průběh vašeho „kreslení“. V podstatě jde o to, že tato funkce zaznamenává veškeré vaše akce a aktivity, které na plátně provedete. Kromě samotného nahrávání, si tyto nahrávky můžete uložit do rychlých záložek a tím je rychleji najdete. Záznam můžete také zastavit, zpětně přetáčet a exportovat.

Štětce a vrstvy

Jednoduchý a přehledný nástroj, kde si můžete sami předvolit typy štětců a jejich nastavení. Mezi jednotlivými štětci můžete různě přepínat. Drawpile podporuje více vrstev a parametry, jako je například transparentnost a prolnutí můžete nastavit podle svého gusta. Jednotlivě vytvořené vrstvy si můžete uzamknout, aby se zamezilo v zásahu ostatním uživatelům.

A co je nového?

Nejnovější verze 0.9.8., která vyšla dne 30. ledna 2015, se zaměřila především na opravu chyb, které přinesly mnoho ošklivých regresí. Mezi vylepšené funkce patří zejména menu lišta, která se zobrazí tehdy, najedete-li kurzorem do horní části obrazovky v řežimu celé obrazovky. Dalším vylepšením je určitě jazykové uživatelské rozhraní, nové režimy uložení projektu a zjednodušená koordinace hostitelů.

Tuto aplikaci si můžete stáhnout na oficiálním webu ZDE

Zdroj perexové fotografie: drawpile.net
Zdroj videa: youtube.com

 

Lucie Vymyslická

Lucie Vymyslická

jsem celoživotní nadšenou čtenářkou, ráda čtu fantasy, detektivní a romantické příběhy. Jsem také vášnivým otaku.

Zanechte komentář