Tram Experience: Jedinečná cesta do světa gastronomie

Na talíři / 3.2.2015

Vychutnejte si menu sestavené předními světovými šéfkuchaři a kochejte se přitom krásami hlavního města Belgie. Kde? No přece v tramvaji!

Od 20. ledna do 8. března probíhá v Bruselu již třetí ročník Tram Experience. Nás tento koncept natolik zaujal, že jsme se rozhodli přiblížit ho i vám. A kdoví, třeba někoho vidina dobrého jídla a prohlídky Bruselu v jednom zaujme natolik, že si udělá menší výlet.

Příští zastávka: Brusel!

Tram Experience je projekt vytvořený a organizovaný mezinárodní sítí šéfkuchařů Délice Network. Jedná se o tramvaj-restauraci, na jejíž palubě je pasažérům naservírováno tříchodové menu, které sestavili přední světoví šéfkuchaři z různých světových velkoměst.  Během doby, kdy jíte, tramvaj projíždí Bruselem, takže si můžete užívat i poněkud nevšední prohlídku města.

Mexiko – Kanada – USA

Na tvorbě menu se podílejí tři přední světoví šéfkuchaři: Ángel Vázquez Castelán z Puebly, Laurent Godbout z Montrealu a Andrew Zimmerman z Chicaga. Každý z nich připraví jeden předkrm, jedno hlavní jídlo a jeden zákusek, tedy celkem devět jídel. Ta se pak poskládají dohromady tak, aby v každé ze tří etap, do kterých je bruselská Tram Experience rozdělená, bylo jedno jídlo od každého z nich.

Tram Experience

Kdy: od 20. ledna do 8. března 2015

Kde: Belgie, Brusel

Cena: 89 € / osoba

Více informací najdete na oficiálních stránkách.

Teda nevím jak vy, ale já začínám šetřit do prasátka na výlet do Belgie!

Zdroj perexové fotografie: avenue-montaigne.be

Silvie Kostovská

Silvie Kostovská

Studentka bohemistiky a hispanistiky, nelítostný grammar nazi, nenapravitelný shopaholik, kavárenský povaleč, blázen do kultury, vášnivý pisálek s fetiší na očuchávání knížek, Brňák duší, cestovatel tělem a milovník dobrého jídla (zejména sladkého), toť moje maličkost. Na Generaci 21 zastávám post editorky sekce Na talíři. Kromě Generace píšu ještě blog Twenties girl (twentiesgirl.wix.com/twentiesgirl).

Zanechte komentář