Netradiční 3D graffiti, jak je neznáte

Design / 1.2.2015

Autor:

Pamatujete si z dějepisu řeckou mytologii? Ano, je to už hodně dávno, ale přesto všechno můžou být tyto mytické postavy stále IN, a to tak, jak byste je nečekali.

O co se jedná

Loni v létě totiž španělské umělecké duo, které si říká Pichi & Avo, ztvárnilo některé řecké bohy na 3D strukturu vytvořenou z přepravních kontejnerů. Na North West Wall Street Art Festival, který se konal v belgickém Werchteru, byli pozváni umělcem Arne Quinzem. Ten právě z kontejnerů poskládal jakousi pyramidu, na kterou pak měli umělci sprejovat. Nechal jim absolutně volnou ruku, takže nebyli ničím vázáni, a mohli tak na toto velké architektonické plátno vytvořit cokoli.

Půlka hotová. Zdroj: thisiscolossal.com

Půlka hotová. Zdroj: thisiscolossal.com

Co z toho vzniklo

Výsledek je ohromující. Skloubit mytickou tematiku starou přes tři tisíce let, která je spojena s obdobím tak vzdáleným tomu našemu, s nejnovější uměleckou technikou. Pro antickou kulturu byly bohové základem všeho, my bychom se zase neobešli bez přepravních kontejnerů, které se staly symbolem naší konzumní kultury. Možná i na toto chtěli tito dva umělci upozornit.

graffiti

Dokončeno. Zdroj: Pichi&Avo

A takto zhodnotil jejich práci Arne Quinze:

Když pracují společně, vytváří úchvatný figurální detail a kvalitu. Jejich práce je velmi nápaditá a vždycky přiláká plnou pozornost diváka.

Zdroj perexové fotografie: thisiscolossal.com (upraveno)

Tomáš Kodet

Tomáš Kodet

Autor je redaktorem magazínu Generace21. Studuje Architekturu a stavitelství na ČVUT v Praze. Se svými přáteli založil Festival večerní poezie. Mezi jeho záliby patří tanec, cestování, architektura a urbanismus, poezie a v neposlední řadě také design.

Zanechte komentář