Francouzský Hellfest oslaví desáté výročí

Hudba Kultura / 26.1.2015

Na mamutí tvrdě rockový festival Hellfest přijedou letos například Slipknot nebo Faith No More. Vstupenky jsou však již vyprodané.

Legendami a skandály opředený Hellfest je francouzský hudební festival určený fanouškům tvrdších stylů. Koná se každý rok v blízkosti města Nantes, které leží zhruba 400 km jihozápadně od Paříže. Hellfest letos slaví desáté narozeniny a proběhne ve dnech 19. – 21. června.

Třídenní vstupenky opravňující ke vstupu do areálu po celou dobu konání festivalu jsou od Vánoc vyprodané. Pořadatelé ale slíbili, že po Novém roce si zájemci budou moci pořídit vstupenky jednodenní. Ty se zatím do prodeje nedostaly a jejich cena není ještě přesně stanovena. Dá se ale očekávat, že ani ty na předprodejních pultech moc dlouho nevydrží.

Hellfest 2015.

Hellfest 2015. Zdroj: www.hellfest.fr

Organizátor se rozhodl oslavit deset let festivalu ve velkém stylu. Takhle našlapaný line-up čekal asi málokdo. Mezi kapely, které se vystřídají na celkem šesti pódiích, patří například: Slipknot, Scorpions, Faith No More, Judas Priest, ZZ Top, Slash, Motörhead, Limp Bizkit, Marilyn Manson, Five Finger Death Punch, Nightwish, Alice Cooper, Lamb of God, Godsmack, Venom, Children of Bodom, Meshuggah, Satyricon, Cannibal Corpse, Bloodbath, Cradle of Filth, Mayhem, Body Count, Rise Against, Dead Kennedys, Mastodon nebo NOFX. Je tedy jasné, že na své si přijde každý fanoušek kovovějších rockových odvětví.

V minulosti se na pódiích Hellfestu vystřídala slušná řádka hudebních skupin, z nichž většina má za sebou bohatou historii a početné zástupy fanoušků. Za všechny jmenujme kupříkladu Black Sabbath, Aerosmith, Slayer, Mötley Crüe, Iron Maiden, Kiss, Guns N‘ Roses nebo Deep Purple.

Zdroj perexové fotografie: webové stránky www.hellfest.fr
Zdroj informací: webové stránky www.hellfest.fr

Lukáš Novák

Lukáš Novák

Jsem úplně normální kluk, který má rád dobrou muziku, kvalitní filmy, nekonečné cestování a akce s kamarády. A taky si občas zahraju Magic: The Gathering :-)

Zanechte komentář