foto Kateřina Bílková, Generace 21.

Recept: Quiche s kozím sýrem

Na talíři / 30.1.2015

Kozí sýr je nejen opravdová přírodní pochoutka, ale obsahuje taky více zdraví prospěšných látek, než sýr s kravského mléka. Dejte mu šanci a budete mile překvapeni!

Udělala jsem si malý průzkum českých internetových diskuzí, kde si lidé vyměňují názory týkající se výrobků z kozího mléka. S překvapením jsem zjistila, že nejčastějším argumentem, proč mají někteří lidé odpor ke kozímu mléku nebo kozím sýrům, je zážitek z dětství nebo jiné návštěvy venkova, kdy ve chlívku svých prarodičů viděli kozu, která jim zrovna nevoněla. A tento pach cítí už jen při pomyšlení na kozí sýr. Popravdě řečeno, ptám se sama sebe, jestli jim taky například aroma Goudy připomíná vábivou vůni kraviček.

Pokud si však libujete v dobrém jídle, máte rádi kozí sýr nebo byste jej rádi vyzkoušeli, bude se vám recept líbit.

Quiche s kozím sýrem

Postup přípravy slaného koláče s kozím sýrem. Fotografie Kateřina Bílková, Generace 21.

Postup přípravy slaného koláče s kozím sýrem.

Křehké těsto:

  • 280 g hladké mouky
  • 165 g másla

Náplň:

  • 150 g sušených rajčat
  • 150 g polotvrdého kozího sýra
  • 50 g nastrouhaného tvrdého kozího sýra
  • 200 ml smetany ke šlehání
  • 2 vejce
  • hrst rukoly

Mouku prosejeme, přidáme vychladlé máslo pokrájené na kousky a rukama zpracujeme na drobenku. Přidáme 8 lžic studené vody a vypracujeme jemné těsto. Zabalíme do potravinářské fólie a dáme na 30 minut do lednice.

Rozehřejeme troubu na 180° C. Vychlazené těsto vyválíme na moukou posypané desce na tloušťku asi 0,5 cm. Přeneseme na plech nebo do formy. Nemusí být vyloženě koláčová kulatá forma, postačí jakákoliv zapékací nádoba s dostatečně širokým dnem.  Těsto dobře přitlačíme a propícháme vidličkou, aby se netvořily vzduchové bubliny. Dáme ještě na 10 minut do lednice. Potom na těsto dáme pečicí papír, ten zatížíme například fazolemi a dáme do rozehřáté trouby péct. Po dvaceti minutách opatrně sejmeme pečicí papír a fazole a necháme ještě 5 minut péct.

Na takto předpečené těsto ukládáme sušená rajčata, nakrájený a nastrouhaný kozí sýr a vše zalijeme smetanou rozmíchanou s vejci. Jak kdo má rád, může přidat sůl nebo koření. Ale pozor, ať nepřebijete chuť sýra. Já jsem měla sušená rajčata už nasolená, takže nebylo potřeba vůbec solit.

Nakonec můžete posypat rukolou, což vytvoří po zapečení moc pěkný barevný efekt. Pečeme  na 180 °C asi 30 minut. Koláč je hotový, když je náplň tuhá a povrch zlatavý.

Hotový quiche s kozím sýrem.

Hotový quiche s kozím sýrem.

 

Zdroj použitých fotografií:  Kateřina Bílková, Generace 21.

Kateřina Bílková

Kateřina Bílková

Miluju jídlo a psaní o něm je pro mne zajímavé. Toto téma by se mohlo zdát docela zbytečným, ale jídlo ovlivňuje naše zdraví, spokojenost, kulturu a další oblasti života. Je to taky téma veselé, proto o něm ráda budu psát dál.

Zanechte komentář