extraliga 2014/2015, hc třinec, hc sparta

V Extralize přituhuje

Sport / 19.1.2015

Autor:

Do konce základní hrací části Extraligy zbývá 15 zápasů. Tlak vzrůstá, každý tým se s ním vyrovnává jinak. Čeká nás napínavý závěr.

Než se uzavře základní hrací část a naše nejvyšší hokejová soutěž se přesune do play off, odehraje se ještě patnáct zápasů. To je potenciál čtyřiceti pěti bodů pro tým, který by všechny vyhrál. Tyto kupecké počty ale zřídka platí. Zejména v hokeji. Je jasné, že rozhodovat bude každičký bod, každý jeden zápas. Kdo postoupí a kdo ne? Kdo bude bojovat za záchranu? Ačkoliv se bude jistě bojovat až do konce, chleba se pro mnohé týmy láme už teď.

Třinec může být klidný

Oceláři si hoví na čele tabulky s náskokem čtrnácti bodů před druhým Litvínovem. Od míst, kde by museli bojovat v předkole play off je dělí celých třicet tři bodů. Šance, že by třinecký klub nepostoupil, jsou tedy zhruba takové, jako že vás doma navštíví španělská inkvizice. Teoreticky se to stát může, ale manželčiny sandály od Manolo Blahnika byste na to nevsadili. Formu potvrdili Oceláři v posledním kole, kdy na domácím ledě porazili Spartu 5:4.

extraliga 2014/2015, hc třinec, hc sparta

Zápas Třince a Sparty nabídl i několik potyček. Zdroj: hcsparta.cz, autor: Lenka Rybaříková.

Sparta kvůli tomu ztratila důležitý náskok. Ačkoliv stále drží třetí příčku, má se čtvrtou Kometou stejný počet bodů. O umístění tak bude rozhodovat každý bod. U obou týmů je rovněž jasný předpoklad, že do play off postoupí, stejně jako první Třinec a druhý Litvínov. Spartu s Kometou sice dělí od míst, na kterých se hraje předkolo, „pouze“ patnáct bodů, ale oba týmy hrají v pohodě. Projevuje se zkušenost.

Devět týmů v nejistotě

extraliga 2014/2015, tabulka, základní hrací část

Aktuální tabulka. Zdroj: Jan Markel, Generace 21

Za prvními čtyřmi týmy zeje bodová propast, která by mohla konkurovat Macoše. Což my jako diváci můžeme jen vítat. V následujících zápasech se budou hráči rvát o postupová místa ze všech sil. Místo nemají v play off jisté Pardubice, ačkoliv jsou aktuálně na páté příčce tabulky. Stejně tak ale má šance na postup i PSG Zlín, u kterého to vypadalo spíše na boj proti sestupu. Aktuálně jsou Berani na jedenáctém místě.

Jediným týmem, který už si nemůže na play off dělat naděje, je tak pražská Slávia. Dá se očekávat, že hráči nebudou hrát naplno a budou šetřit síly na boj o záchranu. Předloni přitom právě tento tým zatápěl soupeřům nevídaným způsobem. Letošní ročník Extraligy jasně ukazuje, že hokejová štěstěna je vrtkavá jako vztah s hysterickou puberťačkou. Co se ještě zvrtne v posledních zápasech? Sledujte s námi.

Zdroj perexové fotografie: hcsparta.cz, autor: Lenka Rybaříková

Jan Markel

Jan Markel

Chronický ironman s touhou posouvat hranice snění i bdění, fyzických i psychických sil, zarputilý optimista, který věří, že když něco děláte dostatečně dlouho a intenzivně, tak zblbnete, pardon, naučíte se to alespoň na průměrné úrovni. Věří, že lze dokázat cokoliv a s oblibou to dokazuje. Je velmi ješitný, proto často googlí sám sebe. K smrti rád vyplňuje profily nudnými informacemi.

Zanechte komentář