whiskey whisky bourbon

10 zajímavostí ze světa whisk(e)y

Na talíři / 21.1.2015

Whisky mají ve světě, whiskey v Irsku a USA. V Americe mají navíc i bourbon, ten se ovšem pálí z kukuřice.

1. Původ

Slovo whisk(e)y má původ v gaelském “usquebaugh” – živá voda.  Ve 12. století se z tohoto jazykolamu stala whisky díky invazi Jindřicha II. do Irska. První záznam o irské whiskey však pochází z roku 1405. O celých 94 let později se ve finančních zápisech objevila zmínka, že na příkaz krále byla mnichu Johnu Corovi zaslán slad na výrobu aquavitae – živé vody.

2. Whisk(e)y?

V 19. století bývala skotská whisky nevalné kvality. Aby se irské destilérky, které svůj nápoj dovážely do Ameriky, odlišily, přidaly “e”. Dodnes jsou Irsko a Spojené státy zeměmi, které používají spíše název whiskey.

3. Základ

Základní surovinou pro výrobku whisky je voda. Musí být kvalitní a čistá. Další jsou obilniny: ječmen, pšenice, žito a kukuřice.

4. Druhy

Whisky je buď sladová (malt), obilná (grain) nebo míchaná (blended). Single Malt může být lahvovaná pouze ve Skotsku.

whisky whiskey proces výroby destilace

Než se z obilného zrna stane whisky, musí projít procesem destilace a zrání. Zdroje: Drink Spirits, Scotline Tours, The Guardian, Drinking Made Easy

5. Destilace

Obecně platí, že skotská whisky musí být destilovaná minimálně dvakrát, irská třikrát. Ovšem výjimka potvrzuje pravidlo.

6. Sudy a barely

Stáření whisky probíhá pouze v sudu a její věk je tedy časem mezi destilací a stáčením do lahví. Sudy jsou vyráběny z dubového dřeva. Někdy se používají sudy po “něčem” – například sherry, portském nebo Kentucky bourbonu. Nejmenší sudy mají 40-50 l, ty největší maximálně 700 l.

7. Nápoj andělů

Andělská daň je podíl whisky, který se odpaří ze sudů během zrání. Většinou je to 2-5 % z celkového objemu sudu za rok. Kolik whisky se odpaří, záleží na vlhkosti vzduchu a na dřevu, ze kterého je vyrobený sud.

8. Kde se vyrábí

Whisky není výsadou jen Skotska, Irska a USA. Vyrábí se prakticky po celém světě, nicméně za zmínku stojí především Kanada, Japonsko a Indie.

9. Whisky nebo bourbon?

whisky tasting degustace

Pro degustaci je ideální sklenička na stopce. Pro běžné pití se však hodí i rovná sklenička „tumbler“. Zdroj: The Crianlarich Hotel

Rozdíl mezi whisky a bourbonem je ve způsobu přípravy. Whisky se připravuje z obilné zápary, bourbon musí obsahovat alespoň 51 % kukuřice. Navíc se nechává zrát v nových pálených sudech. Nejen že se bourbon může vyrábět jen v USA, na lahvování a skladování dohlíží vláda.

10. Jak na pití

Whisky by se měla pít pokojové teploty, led otupuje chuťové pohárky. Pokud je whisky příliš silná, měla by se ředit trochou vlažné vody. Nejlepší je pak voda ze stejného zdroje, jaká byla použita pro výrobu whisky.

 

Zdroje: Master of Malt, Men’s Journal, Whiskyonline

Zdroj náhledové fotografie: Tim Jessberger

Šárka Hubáčková

Šárka Hubáčková

Mám ráda nejen jídlo jako takové, ale i příběhy, které se k němu vážou. Ať už jsou o tom, že nejlepší koláče peče teta z druhého kolene nebo o jídlech, která vařili lidé před stovkami let. Kromě toho píšu blog o jídle www.tvarohapovidla.cz

Zanechte komentář