Recenze: Lara Croft and the Temple of Osiris

Technologie / 19.1.2015

Autor:

Jedna z největších herních ikon se vrací v novém díle arkádové hříčky a to rovnou do populárního Egypta, kde vyzve samotného boha.

Laru Croft není potřeba nijak představovat a pokud vám toto jméno nic neříká, tak byste se měli opravdu stydět. Tato archeoložka s bujným poprsím nás doprovází herním světem již pěknou řádku let. I když se dočkala menší odmlky, tak ve svém restartu série dosahovala nejvyšších hodnocení.

[one_fourth]

Nový díl s názvem Lara Croft and the Temple of Osiris se nese v úplně stejném duchu jako předchozí díl.

[/one_fourth]

Pro usnadnění čekání na další díl s touto kráskou je tu spin-off arkádové hříčky z pohledu ptačí perspektivy, který má taktéž co nabídnout. Premiéru si odbyla s dílem Lara Croft and the Guardian of Light, jenž razil cestu klasickým postupem. A to objevováním a zkoumáním nadpřirozených záhad tohoto světa.

Další úspěšně zdolaná kobka

Další úspěšně zdolaná kobka.

Boží hněv

Nově se hra přesouvá z domorodé džungle do písečného Egypta, kde Lara zavítá do Osiridova chrámu. Jenže není sama, kdo chce rozkrýt, co ukrývá Osiridův chrám. Právě při souboji Lary s lovcem pokladů jménem Carter Bell se na oba uvalí Setova kletba a společně jsou uzavřeni v chrámu. Tam potkají Osiridova syna Hóra a jeho ženu Isis, kteří hledají pomstu za odstranění Osirida a jeho znovuzrození.

Pokud vám něco říká egyptská mytologie, tak se v příběhu možná vyžijete o něco více, jinak se nejedná o nic závratného. Jednoduchý příběh, který hráče donutí dojet hru až do konce. Ale hlavní kouzlo hry leží úplně jinde.

Trocha tajemna neuškodí

Trocha tajemna neuškodí.

Lov artefaktů

Nejdůležitější částí je samotná hratelnost. Pokud jste hráli předchozí díl, tak vás více či méně očekává to samé, jen v daleko lepší a zábavnější formě. Stále na vás čeká hromada hádanek, soubojů, poskakování z místa na místo. Neposlední řadě musíte být stále ve střehu, protože soupeři nejsou žádní ořezávátka a hlavně všudypřítomné pasti v podobě vystřelujících šipek, posouvajících se mostů, padajících balvanů a mnoho další vám příliš oddechu nedopřejí.

[three_fourth]

Amulety, prsteny poskytují větší efektivitu vašemu vybavení a vlastnosti, jako jsou ohnivé střely, jedovaté bomby a rozdělující se střely

[/three_fourth]

Po celou dobu hraní budete sbírat artefakty a diamanty, za které si svoji postavu vylepšujete. Kromě nových zbraní (pistole, samopaly, brokovnice, útočné pušky, granátomety), získáváte různé prsteny, náhrdelníky a oblečení, které vylepšují vlastnosti dané postavy. Sloty jsou velice omezené, proto musíte neustále pečlivě vybírat.

Trocha sněhu a ledu

Trocha sněhu a ledu.

Egyptský písek

Pokud si myslíte, že prostředí starověkého Egypta zní nudně, tak jste na omylu. Prostředí je překvapivě různorodé. Ve hře na vás čeká led a sníh, střídání dne a noci. Dokonce vás hra ani nežene koridorem, nýbrž nabízí docela slušně otevřené prostředí, kdy vstupujete do jednotlivých kobek, které jsou již v klasickém stylu.

Lara a parta bohů

Velká změna je též spolupráce až čtyř hráčů namísto dvou, jako tomu bylo v předchozím díle. Každá postava má trochu jiné vybavení a schopnosti. Ale nemusíte se bát, že pokud si neseženete partu dalších tří přátel, tak si hru neužijete. Vývojáři si dali opravdu záležet na tom, aby se úrovně sami upravovali v souvislosti na počtu hráčů.

Dokonce, i když budete hru hrát sami, tak si užijete hromadu zábavy, ale samozřejmě čím více hráčů, tím větší zábava. Pochválit si zaslouží vizuální stránka, která na hru z pohledu ptačí perspektivy nijak nezarmoutí a na Laru je stále hezký pohled.

[tabs tab1=“Klady“ tab2=“Zápory“ tab3=“Informace“]

[tab id=1]

  • Kooperace čtyř hráčů
  • Egyptské prostředí a kobky
  • RPG systém
  • Zábavné hádanky
  • Poutavá hratelnost

[/tab]
[tab id=2]

  • Kratší herní doba
  • Nepříliš poutavý příběh
  • Port PC verze

[/tab]
[tab id=3]

Recenzovaná verze PC

Vychází na: PC, PS4, Xbox One

Vydavatel: Square Enix

Vydavatel v ČR: Cenega

Vývojáři: Crystal Dynamics

[/tab]

[/tabs]

Verdikt

Lara Croft and the Temple of Osiris splňuje očekávání na jedničku. Čeká na vás několika hodinové dobrodružství, které si vychutnáte ve spolupráci až tří dalších přátel. Velice povedené prostředí, různorodé hádanky, RPG systém a hezká vizuální stránka nabízí vše, co byste od takovéto hry chtěli. Škoda jen drobných bugů, kratší herní doby, nikterak zajímavého příběhu a toho, že na PC verzi je patrný port z konzolové verze.

Zdroj videí: YouTube.com

Zdroj fotografií: Vlastní, vydavatel hry

Mateu Pejsar

Mám rád knihy, filmy, hry, auta, hudbu, nejnovější technologie a dobré jídlo. To je také důvod, proč zrovna o některých těchto věcech píši.

Zanechte komentář