Flóra v žárovce

Design / 28.1.2015

Staňte se mistrem recyklace a zachraňte z nepoužitelné žárovky, co se dá.

Znáte to, když se v animovaných filmech a komiksech objeví nad hlavou hrdiny žárovka a jasná vize s nápadem, který má vše změnit? Představte si žárovku, která je toho nápadu součástí! Nechte žárovku zazářit zpoza prostředí, které je jí naprosto cizí.

Klasické „baňaté“ žárovky se s postupem času dostávají do pozadí a jsou nahrazeny LED žárovkami, které zároveň ztrácí jednu vlastnost. Z miniaturní úsporné LED žárovky totiž neuděláte květináč ani žádnou jinou dekoraci do bytu! Proto budete sami proti sobě, když staré žárovky vyhodíte do popelnice, aniž byste se pokusili vdechnout jim trochu života.

Bez čeho se neobejdete:

  • Nožík
  • Kulaté kleště
  • Šroubovák
  • Miska na nepořádek
  • Ochranné rukavice

Vytaste bedýnku s nářadím

Nelekejte se, vrtačku můžete nechat v poklidu odpočívat ve skříni – až tak dalekosáhlé operace žárovka nevyžaduje. Lépe nežli nějaký obsáhlý popis s kvantem technických pojmů, vám následující video ukáže, jak co nejšetrnější cestou odstranit nežádoucí vnitřek žárovky.

Vystavený vzorek přírody

Jednoduchou větvičkou uděláte víc parády než si myslíte. Zdroj: willowday.com

Jednoduchou větvičkou uděláte víc parády, než si myslíte. Zdroj: willowday.com

Když už se zbavíte překážejícího vnitřku, vyvstává otázka, čím vlastně žárovku naplnit? Inu, kvetoucí orchidej do ní nejspíš nezasadíte, ale co takhle do ní dát na okrasu pár sněženek? Symbol přicházejícího jara by měl získat u vás doma majestátní pozici a co jiného než váza z žárovky může tento požadavek splnit?

Pokud zrovna neprší nebo nepadá sníh, udělejte si procházku do lesa a nasbírejte kousek mechu nebo trávy, které pak zasypete v žárovce trochou hlíny. Stejným způsobem tak můžete naaranžovat „mořskou“ flóru s pískem a škeblemi. Ani se tomu nechce věřit, ale když se nad tím zamyslíte, varianty s využitím začnou samy vyplouvat na povrch. Tady pro vás máme další inspiraci.

Pár tipů, co skrýt dovnitř

  • Umělé/živé okvětní lístky
  • Peříčka a paví očka
  • Barevné kamínky nebo gelové kapsličky
  • Menší větvičky nebo bambus, které podsypete trochou písku
  • Jehličí a šupinky z šišek

Zavěste je do prostoru

Uznejte sami, že čím víc žárovek zachráníte před recyklací, tím líp! Zdroj: Jeff Reeder Photography

Uznejte sami, že čím víc žárovek zachráníte před recyklací, tím líp! Zdroj: Jeff Reeder Photography

Máme pryč elektronky z vnitřku žárovky, nahradili jsme je kvítím a zelení všeho druhu, ale pořád tomu něco chybí. Bez možnosti postavení nebo zavěšení, je holá naplněná žárovka jenom smutným meziproduktem. Vázička nejlépe vynikne, když se na vás bude zavěšená usmívat a vnášet do interiéru jemný, ač industriální design.

Hliníkový závit můžete třeba omotat jutovým provázkem, udělat pár uzlíků, oček a hurá, visící ozdůbka je na světě. Stejně dobře poslouží krajka, stužkařetízek. Nad jídelním stolem se bude nejlépe vyjímat seskupení nejméně několika takových váziček svázaných v jeden svazek a sestupně zavěšený podél sebe. Nebo si od lesa půjčte pár větviček a žárovky zavěste na ně. Jak již známé pravidlo praví – kreativitě se meze nekladou!

TIP redakce: Zasaďte zavěšenou žárovku do rámu od obrazu na zdi a rázem budete mít dílo, které doma jen tak někdo nemá! Doslova za hubičku.

Zdroj perexové fotografie: tinyterra.com
Zdroj videa: YouTube.com

Anna Kovárová

Anna Kovárová

S láskou pro design jsem se narodila, ale lásku ke psaní ve mně vzbudila Generace 21. Jsem ráda, že jsem našla zalíbení v tom co dělám :-)

Zanechte komentář